Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zuzanna Górecka: Jestem zadowolona ze swojego zespołu

Zuzanna Górecka: Jestem zadowolona ze swojego zespołu

Grot Budowlani Łódź przegrał w pierwszym półfinale Pucharu Polski siatkarek z Developresem Bella Dolina Rzeszów 1:3. Łodzianki nie miały większych szans w starciu z rywalkami, poza trzecią partią, w której wykorzystały dekoncentrację rzeszowianek. – Pokazałyśmy w trzecim secie, że potrafimy nawiązać walkę z tak mocnym zespołem – podkreśliła Zuzanna Górecka.

Łodzianki zostały całkowicie zdominowane przez Developres w premierowej odsłonie meczu i chociaż mocno weszły w drugą partię, to ją również ostatecznie przegrały. Jedynie w trzecim secie zdołały postawić rywalkom trudniejsze warunki gry. Tylko na tyle było je jednak stać – całe spotkanie przegrały 1:3.

Największą różnicę na korzyść rzeszowianek zrobił blok, bowiem zatrzymały one rywalki aż 18 razy, podczas gdy same zostały zablokowane jedynie siedmiokrotnie. – Ja uważam, że to jest bardzo doświadczona i bardzo dobra drużyna. Ostatnio rzeszowianki rozegrały super mecz z Vakifbankiem Stambuł, gdzie pokazały, że naprawdę potrafią grać w siatkówkę, natomiast ja jestem zadowolona ze swojego zespołu, ponieważ też pokazałyśmy w tym spotkaniu kawał dobrej gry i pokazałyśmy też w trzecim secie, że potrafimy nawiązać walkę z tak mocnym zespołem – podkreśliła Zuzanna Górecka.

Pojawiła się ona na boisku w pierwszej partii, zmieniając Monikę Fedusio, jednak dopiero trzecią rozpoczęła w wyjściowej szóstce. – Oczywiście wychodząc na ten mecz nie miałyśmy nic do stracenia. Na pewno chciałyśmy go wygrać, walczyć, ale mimo wszystko uważam, że dałyśmy z siebie maksa – podkreśliła przyjmująca Budowlanych. Przed jej drużyną faza play-off. W pierwszej rundzie łodzianki zmierzą się z IŁ Capital Legionovią Legionowo. Pierwsze spotkanie zaplanowano na 3 kwietnia w Legionowie. – Nic jeszcze nie przegrałyśmy w lidze, w ćwierćfinale spotkamy się z Legionovią, też bardzo mocnym zespołem, który gra dobrą siatkówkę. Myślę, że to będzie naprawdę fajne widowisko, bo spotkają się dwie drużyny, które mają i charakter i umiejętności, więc mam nadzieję, że damy dobry pokaz gry – zakończyła Zuzanna Górecka.

źródło: opr. własne, PLS