Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Znamy pary rund wstępnych Pucharu Polski

fot. Łukasz Krzywański

Polski Związek Piłki Siatkowej podał do wiadomości terminy i wyniki losowania rund wstępnych Pucharu Polski kobiet i mężczyzn. Weźmie w nich udział dziesięć zespołów z I i II ligi kobiet oraz 13 męskich zespołów z niższych lig. W tym sezonie, w przeciwieństwie do poprzednich, w Pucharze Polski siatkarek będą miały możliwość zaprezentować się wszystkie zespoły z ekstraklasy.

Puchar Polski siatkarek w tym sezonie będzie się nieco różnił od tego rozgrywanego w poprzednich latach. Wezmą w nim udział wszystkie drużyny TAURON Ligi (a nie jak było w poprzednich latach tylko 6 najlepszych), dodatkowo szanse gry z zespołami z ekstraklasy uzyskają cztery drużyny (a nie dwie jak dotychczas) z niższych lig.W runda wstępnych weźmie udział dziesięć zespołów z II i I ligi. Wśród nich zostaną wyłonione cztery najlepsze, które wraz z dwunastoma drużynami ekstraklasy utworzą pary 1/8 finału Pucharu Polski. Zwycięzcy awansują do ćwierćfinałów, a te z kolei wyłonią finalistów.

RUNDA PRZEDWSTĘPNA (14.10.2020 r.)
1. KSZO SMS Ostrowiec Św. – AZS UMCS Lublin
2. GKS Wieżyca 2011 Stężyca – UKS Szamotulanin Szamotuły

RUNDA WSTĘPNA (28.10.2020 r.)
3. zwycięzca meczu nr 1 – MKS SAN-Pajda Jarosław
4. Libero VIP Gwarant Aleksandrów Ł. – Asotra Płomień Sosnowiec
5. SMS PZPS Szczyrk – Stal Mielec
6. zwycięzca meczu nr 2 – NOSiR Świt Nowy Dwór Maz.

We wstępnych rundach Pucharu Polski siatkarzy zobaczymy we wrześniu 13 zespołów. Spośród nich zostaną wyłonione dwa, które awansują do I rundy, gdzie zmierzą się już z 14 zespołami TAURON I ligi mężczyzn. Wśród tych drużyn znów awansują tylko dwie najlepsze, które w ćwierćfinale rywalizować będą z sześcioma zespołami PlusLigi.

RUNDA PRZEDWSTĘPNA (19.09.2020 r.)
1. KS Arka Lublin – Enea KKS Kozienice
2. KS Hetman Włoszczowa – SMS PZPS II Spała
3. Stalpro Błyskawica Szczecin – UKS Żak Krzeszyce
4. KS Atak Gorzów Wlkp. – SKS Gorzów Wlkp.
5. NKS Start Namysłów – SPS Konspol Słupca

RUNDA WSTĘPNA (23.09.2020 r.)
6. zwycięzca meczu nr 1 – SMS PZPS I Spała
7. zwycięzca meczu nr 2 – Tubądzin Volley Sieradz
8. zwycięzca meczu nr 3 – zwycięzca meczu nr 4
9. GKS Stoczniowiec Gdańsk – zwycięzca meczu nr 5

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę