Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Zmiany w szeregach opolskiej drużyny

fot. Elżbieta Skowron - sportowy-poznan.pl

Spore zmiany szykują się w pierwszoligowym zespole ECO UNI Opole. Ambitny klub, podobnie jak i inne zespoły z tego miasta straciły jednak część miejskich dotacji, co sprawiło, że władze Uni Opole wycofały się z audytu to TAURON Ligi. Aktualnie trwa budowa składu na kolejne rozgrywki na zapleczu ekstraklasy.

Obecna sytuacja spowodowana epidemią sprawiła, że kluby z elity decydują się na kontraktowanie  większej ilości polskich zawodniczek. Bezpośrednio wpływa to także na opolski zespół, z którego odchodzą najważniejsze siatkarki. Decyzję o zakończeniu kariery podjęła natomiast jedna z najbardziej doświadczonych siatkarek opolskiego zespołu, a także kapitan zespołu w ostatnich dwóch latach – Ilona Gierak. Do BKS Bielsko-Biała przenosi się natomiast pierwsza libero Uni Opole, Aleksandra Szczygłowska. Z klubem żegna się również Dominika Witkowska, która dobrze pamięta jeszcze czasy II ligi. Środkowa bloku także zagra w TAURON Lidze.W przyszłym sezonie w barwach opolskiego klubu zabraknie także rozgrywającej Weroniki Wołodko, dwóch atakujących: Sandry Szczygioł i Weroniki Sobiczewskiej oraz środkowych: Magdaleny Janiuk i Dominiki Witkowskiej. Przyszłość nie wszystkich zawodniczek jest już znana, ale wszystko wskazuje na to, że zagrają one na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej.
Decyzję o wyjeździe do Stanów Zjednoczonych na studia podjęła z kolei Angelika Rusin, Libero będzie studiować w Południowej Karolinie, gdzie w drużynie Charleston Southern University będzie rywalizować w najwyższej akademickiej klasie rozgrywkowej. – Pewnego dnia ucząc się do matury nagle dostałem maila od mojego przyszłego trenera. Napisał, że potrzebują libero i że widzi dla mnie miejsce w swoim zespole. Długo się nie zastanawiałam, choć oczywiście przedyskutowałam temat z rodzicami. Oni, tak jak i ja, bardzo się ucieszyli, więc decyzja mogła być tylko jedna. Tym bardziej, że poza podnoszeniem poziomu sportowego będę mogła też studiować kierunek, który chciałam wybrać także w Polsce, czyli kryminologię. Pierwotnie miałam jeszcze przez rok zostać w Polsce i wyjechać do USA później, bo miałam ofertę z innej uczelni na 2021 rok. Jedna wiadomość z Charleston Southern University zupełnie zmieniła jednak moje plany. Miałam też propozycje z Francji i Szwajcarii, ale ta ze Stanów Zjednoczonych była zdecydowanie najbardziej korzystna – zdradziła Rusin i dodała: – Opcja wyjazdu do USA zrodziła się w sumie dopiero rok temu, na początku klasy maturalnej. Na taki krok zdecydowała się jedna z moich koleżanek. Często z nią na ten temat rozmawiałam i z biegiem czasu pomysł ten coraz bardziej mi się podobał. Ona przekonywała mnie, że jeśli ktoś ma w sobie dużo samozaparcia i motywacji, lubi rozmawiać po angielsku oraz kocha siatkówkę, to wcale nie będzie mu się trudno odnaleźć w Stanach Zjednoczonych – mówiła młoda libero, która ma nadzieję, że do USA uda jej się przenieść na początku lipca, na wtedy zaplanowany jest lot.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

 

źródło: nto.pl, sportoweopole.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę