Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Żeńska Bundesliga też walczy z koronawirusem

Żeńska Bundesliga też walczy z koronawirusem

fot. Michał Szymański

Koronawirus wstrząsnął harmonogramem niemieckiej Bundesligi kobiet w najbliższy weekend. Mecze pomiędzy NawaRo Straubing i SSC Palmberg Schwerin oraz SC Potsdam i Allianz MTV Stuttgart muszą zostać przełożone z powodu przypadków koronowania wokół drużyn NawaRo Straubing i Allianz MTV Stuttgart oraz związanych z nimi okresów kwarantanny.

Biorąc pod uwagę zaplanowaną transmisję telewizyjną z meczu w Potsdamie, drużyny zgodziły się na roszady w terminarzu. I tak do stolicy Brandenburgii przyjedzie nie kto inny jak zawodniczki SSC Palmberg Schwerin.Zmiana par w meczu świadczy o solidarności w lidze. W interesie naszego sportu wszyscy zaangażowani zebrali się razem i sprawili, żeby dalsza gra była możliwa – powiedziała Julia Retzlaff, dyrektor ds. sportowych w Volleyball Bundesliga.

– To najwyraźniej nowa rzeczywistość, z którą musimy żyć w tym sezonie. Oczywiście trudno jest przygotować się na tak silnego przeciwnika jak Poczdam w zaledwie trzy dni. Ale przy obecnych wydarzeniach musimy być wdzięczni za to, że w ogóle możemy grać i zapewnić, że siatkówka będzie nadal rozgrywana w sposób sportowy, ale także w mediach – powiedział trener SSC Palmberg Schwerin Felix Koslowski, wykazując zrozumienie dla zmiany w harmonogramie. – Podczas przygotowań do meczów towarzyskich widzieliśmy, jak silna jest w tym roku drużyna Poczdamu – dodał Koslowski, oceniając nowego przeciwnika na weekend.

Mecz pomiędzy SSC Palmberg Schwerin a NawaRo Straubing został przełożony dokładnie o tydzień – na 24 października. Trwają ustalenia nowej daty na mecz pomiędzy SC Potsdam a Allianz MTV Stuttgart.

Przypomnijmy, że Allianz MTV Stuttgart bierze udział również w kwalifikacjach Ligi Mistrzyń. Na 22 października zaplanowane było spotkanie z Dinamo Moskwa, jednak w obliczu kwarantanny termin ten również stanął pod znakiem zapytania.

źródło: inf. własna, volleyball-bundesliga.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved