Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Z Czarnych Radom do mistrza Bułgarii

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jeszcze w marcu mówiło się, że zespół bułgarski środkowy Wiktor Josifow opuści szeregi Cerrad Enea Czarnych Radom i prawdopodobnie zdecyduje się na siatkarską emeryturę. Tymczasem środkowy nie tylko nie zamierza odwieszać butów na kołek, ale niedawno podpisał umowę z zespołem Hebar Pazardzhik, który w sezonie 2020/2021 zdobył tytuł mistrza Bułgarii.

Klubowymi kolegami Josifowa będą m.in.: Włoch Jacopo Massari z przeszłością chociażby w Cucine Lube Civitanova czy doświadczony reprezentant kraju Teodor Todorow. Drużynę poprowadzi Camillo Placì, który podpisał dwuletni kontakt.Wiktor Josifow występował w takich zespołach jak New Mater Volley Castellana Grotte, VfB Friedrichshafen, LPR Volley Piacenza czy Gi Group Monza. W sezonie 2020/2021 reprezentował ekipę PlusLigi Cerrad Enea Czarnych Radom. Pod koniec marca mówiło się, że doświadczony Bułgar zamierza zakończyć karierę, co okazało się zwykłą plotką. Środkowy podpisał bowiem kontakt z mistrzem swojego kraju.

Zawodnik ma na swoim koncie m.in. wicemistrzostwo i Puchar Niemiec. W 2019 roku wywalczył srebrny medal Pucharu Challenge. Wraz z reprezentacją zdobył w 2009 roku brązowy medal mistrzostw Europy. W 2020 roku otrzymał indywidualne wyróżnienie jako najlepszy środkowy kontynentalnych kwalifikacji do IO.

Doświadczony środkowy w zespole Hebar Pazardzhik będzie pracował pod wodzą Camillo Placìego. Szkoleniowiec podpisał z mistrzem Bułgarii dwuletni kontrakt.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę