Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Yuiji Nishida: Będę starał się osiągać coraz wyższy poziom

Yuiji Nishida: Będę starał się osiągać coraz wyższy poziom

fot. fivb-com

Japończyk Yuji Nishida ma zaledwie 20 lat, ale wszystko wskazuje na to, że jego imponujące występy mogą prorokować wielką karierę. Po obiecującym debiucie w 2018 roku, który przerodził się w świetny 2019, leworęczny Japończyk jest gotowy na sławę.

Pomimo tego, że jak na atakującego jest dość niski (1,86 metra wzrostu), wyskok Nishidy i szybkość wykończenia ataku zawsze podnoszą skalę emocji i pozostawiają publiczność w zachwycie.

Jaki jest jego sekret? – Używam całego ciała podczas skoku – powiedział Nishida. – Kiedy uderzam, podchodzę z maksymalną prędkością i przekazuję całą moc piłce w najwyższym punkcie. Zawsze o tym pamiętam podczas treningu i staram się dostosować do nowych sposobów treningu, które mogą pomóc mi opanować tę technikę i dalej rozwijać się jako zawodnikowi.W przypadku moich zagrywek z wyskoku myślę, że podrzucenie piłki jest ważniejsze niż samo uderzenie. Tak długo, jak możesz podrzucić ją tak, jak chcesz, zagrywki będą trafione – skomentował swoje serwisy Japończyk.

Na mistrzostwach świata w 2019 roku pomógł Japonii zająć czwarte miejsce – 28 lat po ostatnim miejscu w pierwszej czwórce w 1991 roku. – Myślę, że mecz z Rosją był dobrym, niezapomnianym przeżyciem, ponieważ była to dla nas dobra okazja, aby zobaczyć, jak gramy przeciwko drużynie z wysokimi zawodnikami. To prawda, że ​​moja forma była świetna podczas mistrzostw świata, ale nadal będę starał się osiągnąć wyższy poziom, aby przyciągnąć więcej uwagi siatkarskiego świata.

Odkąd gram w drużynie narodowej, duży wpływ na mnie mieli (Yuki) Ishikawa i (Masahiro) Yanagida. Uważam, że ich pragnienie rzucenia wyzwania światu i ich głód rozwoju są bardzo inspirujące – wyznał Nishida.

Jednak nie tylko Japończycy są wzorem dla młodej gwiazdy siatkówki. – Szanuję wszystkich graczy, ale Ivan (Zaytsev) jest jednym z graczy, których szanuję najbardziej. Wyciągnął do mnie rękę i dodał mi pewności siebie – zakończył.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved