Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wygrany sparing siatkarzy Resovii

Wygrany sparing siatkarzy Resovii

fot. Asseco Resovia Rzeszów

Siatkarze Asseco Resovii w pierwszym meczu sparingowym rozegranym w hali Podpromie pokonali ukraiński Barkom Każany Lwów 4:0. Oba zespoły wystąpiły bez reprezentantów swoich krajów na odbywające się mistrzostwa świata. Resoviacy pewnie pokonali rywali, z którymi w meczu o punkty PlusLigi zmierzą w Krakowie w drugiej kolejce.

Resovia w każdym secie posiadała przewagę i wyraźną inicjatywę. Drużyna Lwowa tylko w drugiej partii bardziej stawiała się mającym zdecydowanie skuteczniejszy atak gospodarzom, wśród których najwięcej punktów zdobyli Thibault Rossard (18) i Maciej Muzaj (17). Dobrze spisali się obaj środkowi – Bartłomiej Krulicki (13) i Bartłomiej Mordyl (11).W Asseco Resovii znów zabrało Jakuba Buckiego, który wciąż ma założony opatrunek na dłoń ze złamanym małym palcem. – Pauzuje już cztery tygodnie. Jeszcze pozostały dwa – powiedział Bucki, który w przyszłym tygodniu będzie miał konsultację lekarską. – Uważam, że zrobiliśmy postęp w stosunku do meczów, które graliśmy tydzień temu z Jastrzębskim Węglem. Nasza gra wyglądała lepiej. Popełniliśmy mniej błędów komunikacyjnych, z czego należy się cieszyć – ocenia Bartłomiej Mordyl.Zespół ze Lwowa nie przyjechał w komplecie, ponieważ najlepsi jego zawodnicy odpoczywają po mistrzostwach świata. Drużyna ta na pewno w lidze będzie mocniejsza. Dzisiaj nie postawiła nam jakoś wysoko poprzeczki.

– W okresie, w którym się znajdujemy najważniejsze jest, aby nasza gra się poprawiała, aby wszystko coraz lepiej funkcjonowało. Zwycięstwo cieszy, bo zwycięstwa budują dobrą atmosferę, ale wynik nie był aż tak ważny. Jestem zadowolony ze postępu, jaki zrobiliśmy w mijającym tygodniu. Oby wszystko szło tak dalej… – zakończył Bartłomiej Mordyl.

Asseco Resovia – Volley Club Barkom Każany Lwów 4:0
(25:18, 25:23, 25:17, 25:22)

Składy zespołów:
Resovia: Drzyzga (2), Muzaj (17), Rossard (18), Krulicki (13), Mordyl (11), Nowak (4), Potera (libero) oraz Kędzierski, Ziobrowski (9) i Korrad (1)
Barkom: Holoven (2), Firkal (18), Smoliar (9), Kvalen (7), Szczurow (5), Tewkun (8), Żukow (libero) oraz Mazenko, Dowhyi (4) i Kuczer (3)

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę