Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Wybrano siatkarki, które zagrają w lidze koreańskiej

Wybrano siatkarki, które zagrają w lidze koreańskiej

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Ponad czterdzieści siatkarek ubiegało się w drafcie o możliwość gry w lidze koreańskiej. Wybrano sześć, w tym dwie, które przedłużyły swoje umowy z dotychczasowymi klubami. Wśród nich jest dobrze znana w Polsce Helene Rousseaux. W Koreai Południowej na dobry kontrakt mogą także ponownie liczyć Valentina Diouf i Lucia Fresco, dołączyły do nich Anna Lazarewa, Klesie Payne i Merete Lutz.

O angaż w lidze koreańskiej starały się aż 43 siatkarki z całego świata. Spora wysokość kontraktu, chęć przeżycia nieco egzotycznej przygody sprawia, że drafty w Korei od lat cieszą się sporą popularnością. Tym razem z powodu pandemii koronawirusa kandydatki do gry w koreańskich klubach nie prezentowały się na żywo, lecz przysłały filmy ze swoimi akcjami i na tej podstawie dokonano wyboru.

Dwie siatkarki przedłużyły swoje umowy z dotychczasowymi klubami. Włoska atakująca Valentina Diouf nadal będzie reprezentować barwy Korea Ginseng. Kolejny kontrakt otrzymała również Lucia Fresco. Atakująca z Argentyny wciąż grać będzie w Pink Spiders.

Wybrano również cztery nowe zawodniczki. Dobrze znana kibicom w Polsce belgijska przyjmująca Helene Rousseaux została wybrana przez klub Hyunday E&C Hillsatate. Ostatni sezon zawodniczka spędziła w Turcji w Nilüfer Belediyespor. Rosyjska atakująca Anna Lazarewa przeniesie sięz Volero Cannet do Industrial Bank od Korea Altos. Atakująca z USA Kelsie Payne swój ostatni sezon spędziła w szwajcarskim VC Kanti Schaffhausen – w przyszłym sezonie zagra w Korea Expressway. Z kolei jej rodaczka Merete Lutz do Korei przeniesie się z włoskiego Cuore di Mamma Cutrofiano. W przyszłym sezonie zagra w zespole GS Caltex Seoul Kixx.

Wyniki draftu do ligi koreańskiej:
Anna Lazarewa (RUS) – Industrial Bank od Korea Altos
Valentina Diouf (ITA) – Korea Ginseng
Kelsie Payne (USA) – Korea Expressway
Merete Lutz (USA) – GS Caltex Seoul Kixx
Helene Rousseaux (BEL) – Hyunday E&C Hillsatate
Lucia Fresco (ARG) – Pink Spiders

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-06-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved