Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Ostrawa: Zwycięstwo Kociołek i Wojtasik

WT Ostrawa: Zwycięstwo Kociołek i Wojtasik

fot. FIVB

W swoim drugim meczu Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik wygrały z hiszpańską parą Amaranta Fernandez/ Angela Lobato.  Mecz był zacięty i emocjonujący, o zwycięstwie decydował tie-break.  Było to pierwsze zwycięstwo polskiej pary w Ostrawie.

Od początku meczu na prowadzeniu były Polki, ich rywalki popełniły błędy w ataku, myliły się w przyjęciu i przegrywały 2:7. Hiszpańska para była tłem dla dobrze grających Polek, odrzucone od siatki zawodniczki z Półwyspu Iberyjskiego pojedynczymi akcjami starały się nawiązać wyrównaną grę, ale na niewiele się to zdało, biało-czerwone prowadziły 13:8. Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek ustrzegły się błędów własnych. Hiszpanki w końcówce zniwelowały straty do dwóch punktów, Polki miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji (19:17). Ostatecznie siatkarki znad Wisły wygrały 21:19.W drugiej partii spotkania do ataków ruszyły Hiszpanki i prowadziły 4:1. Polska para była w odwrocie, nie potrafiła zniwelować strat, myliła się w ataku i przegrywała 4:8. Sytuacja na boisku szybko się zmieniła, seria błędów hiszpańskiej pary sprawiła, że biało-czerwone przegrywały jednym punktem (7:8). Polki poszły za ciosem i doprowadziły do remisu po 11. Od tego momentu trwała wyrównana gra na boisku, wynik oscylował wokół remisu (12:12, 13:13). Kolejne punkty w tym meczu zdobyła para Amaranta/ Lobato, było wówczas 17:14 dla nich. Był to kluczowy moment tego seta,  Hiszpanki wygrały tę część zmagań w stosunku 21:19 i o tym komu przypadnie zwycięstwo musiał decydować tie-break.

Żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać, trwała zacięta walka. Polki zbudowały sobie dwupunktową przewagę (7:5). Przewaga biało-czerwonych wzrosła do czterech punktów (12:8). Podłamane takim obrotem sprawy Hiszpanki nie podjęły już rywalizacji i musiały uznać wyższość polskiego duetu.

Amaranta/ Lobato (ESP) – Kociołek/ Wojtasik (POL) 1:2
(19:21, 21:19, 9:15)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę