Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Apeldoorn: Jundźwiłł i Ciężkowska nie zagrają w turnieju głównym

WT Apeldoorn: Jundźwiłł i Ciężkowska nie zagrają w turnieju głównym

fot. FIVB

Polska dwójka Patrycja Jundziłł i Małgorzata Ciężkowska walczyła w kwalifikacjach do turnieju głównego jednogwiazdkowego World Tour w holenderskim Apeldoorn. Za nimi pierwsze stracie z reprezentantkami Szwecji. Co najważniejsze – udane dla biało-czerwonych. Drugie, z reprezentantkami Anglii Polki już przegrały. 

W Apeldoorn doszło do wielu roszad w polskich parach. W kwalifikacjach wystartował jeden duet polskich siatkarek – Patrycja Jundziłł i Małgorzata Ciężkowska.  Dwa kolejne – Marta Łodej i Melania Marcinowska oraz Agata Ceynowa i Julia Kielak swój występ w World Tourze rozpoczną w piątek – od turnieju głównego.Para Jundziłł/Ciężkowka rozpoczęła zmagania od bardzo dobrego starcia ze szwedzką dwójką Lindqvist/Rudberg. Polki od początku do końca to polskie siatkarki przewodziły stawce na boisku, nie pozwalając rywalkom na wiele. Szwedki tylko przez krótkie momenty grały „na zbliżonym wyniku”. Biało-czerwone szybko bowiem wypracowywały bezpieczną przewagę i w trakcie setów tylko ją podwyższały i pewnie wygrały spotkanie.

W kolejnym meczu, którego stawką będzie awans do turnieju głównego Polki zmierzą się z angielską parą Evans/Tucker.

Lindqvist/Rudberg SWE [15] – Jundziłł/Ciężkowska POL [2] 0:2
(15:21, 10:21)


Zarówno Polki, jak i reprezentantki Anglii od samego początku spotkania nastawione były bardzo bojowo. Pokazał to set pierwszy, w którym walki i ładnych akcji nie brakowało. Do samego końca żadna z drużyn nie mogła być pewna zwycięstwa. Gra toczyła się na przewagi, ale ostatecznie dwie ostatnie akcje należały do pary Evans/Tucker.

W drugim secie Polki robiły co mogły aby doprowadzić do tie-breaka. Rywalki w pewnym momencie wyprowadziły jednak kilka skuteczniejszych akcji i wypracowały sobie kilkupunktową przewagę.  Nie oddały jej do końca i to one zagrają w turnieju głównym.

Evans/Tucker ENG [10] – Jundziłł/Ciężkowska POL [2] 2:0
(25:23, 21:17)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-09-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę