Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Jokerowi brakuje doświadczenia

Wojciech Kurczyński: Jokerowi brakuje doświadczenia

fot. Łukasz Krzywański

– W zespole nie brakuje umiejętności, ale w istotnych momentach brakuje doświadczenia. Nasza praca będzie nakierowana na to, aby rozwijać ten aspekt, co pomoże nam wygrywać więcej setów i meczów – powiedział nowy szkoleniowiec Jokera Świecie Wojciech Kurczyński.

Wojciech Kurczyński przez ostatnie miesiące pracował w #VolleyWrocław. Jednak prowadzona przez niego drużyna nie spisywała się najlepiej w TAURON Lidze. Zajmowała dziesiąte miejsce, co skłoniło szkoleniowca do podjęcia decyzji o rezygnacji z funkcji trenera.Jest to związane z moim postrzeganiem pracy trenera oraz samej zespołowości. Zawsze uważałem, że najwyższą wartością jest zespół i każdy, kto jest jego członkiem, powinien działać dla jego dobra. Dotyczy to zarówno zawodniczek, jak i członków sztabu. Jeżeli czułem, że nie mogę już więcej pomóc tej grupie zawodniczek, byłem w stanie poświęcić siebie dla dobra #Volley’a Wrocław i zrezygnować z funkcji pierwszego trenera – przyznał Wojciech Kurczyński.

Nie pozostawał on jednak długo bez pracy. Szybko znalazł zatrudnienie w Jokerze Świecie, zastępując na ławce trenerskiej Marcina Wójtowicza. Ma poprowadzić beniaminka do utrzymania się w elicie. Na razie zajmuje on przedostatnie miejsce w stawce. Zdaniem jego nowego szkoleniowca najbardziej brakuje mu doświadczenia. – Joker to zespół, który ma małe doświadczenie ekstraklasowe. Został zbudowany na młodych zawodniczkach, które rozegrały jeden, dwa sezony w ekstraklasie lub siatkarkach, które większość swojej dotychczasowej kariery spędziły w I lidze. Nowym doświadczeniem jest dla nich gra na tym poziomie. W zespole nie brakuje umiejętności, ale w istotnych momentach brakuje doświadczenia. Nasza praca będzie nakierowana na to, aby rozwijać ten aspekt, co pomoże nam wygrywać więcej setów i meczów – podkreślił Kurczyński.

W debiucie na ławce trenerskiej Jokera czeka go trudne zadanie, bowiem świecianki zmierzą się z Developresem Rzeszów, który jest liderem tabeli, a dotychczas przegrał tylko jedno spotkanie. – Będzie to dobre mocne otwarcie oraz szansa zweryfikowania tego, co wypracowaliśmy na treningach w ostatnich dniach – ocenił trener drużyny ze Świecia, który ma zapewnić jej ligowy byt w elicie na kolejny sezon. – Głównym celem dla klubu jest utrzymanie się w tym sezonie w ekstraklasie. Kolejnym jest tworzenie dalej struktur klubu zaczynając od ogólnej podstawy aż po system pracy, który pozwoli Jokerowi rozwijać się na poziomie ekstraklasowym – zakończył Wojciech Kurczyński.

źródło: opr. własne, TVP Bydgoszcz

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved