Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wojciech Kurczyński: Jestem dumny ze swojego zespołu

Wojciech Kurczyński: Jestem dumny ze swojego zespołu

fot. Łukasz Wójcik - Radomka Radom

Piątkowy mecz we Wrocławiu był szczególny dla trenera Wojciecha Kurczyńskiego, który zagrał przeciw drużynie, którą budował. Dla niego zwycięstwo miałoby podwójną wartość. – Zespół z Wrocławia sportowo zasłużył na wygraną. U nas zabrakło trochę skuteczności na lewym skrzydle, natomiast w Volley’u bardzo dobrą zmianę dała Iza Rapacz. Na ten moment tracimy do Wrocławia trzy punkty, a przed nami jeszcze dwie kolejki i możliwe sześć punktów do zdobycia. Zajęcie 10. miejsca po rundzie zasadniczej i późniejsza walka o miejsce dziewiąte nadal pozostaje sprawą otwartą – przyznał Kurczyński.

Zespół Jokera Świecie jechał do Wrocławia, aby wygrać. Był tego bliski, ale ostatecznie rywalkom udało się odwrócić w 4. secie niekorzystny wynik i wygrać po tie-breaku 3:2. Jeden zdobyty punkt nie przekreśla jeszcze szans, żeby wyprzedzić po 22. kolejce #VolleyWrocław i walczyć o 9. miejsce. Oczywiście nie wszystko zależy już od siatkarek ze Świecia. Jednak jak mawiał klasyk „dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe”. Wojciech Kurczyński wierzy, że prowadzona przez niego drużyna będzie grała dłużej niż do 7 marca.Mecz był bardzo wyrównany (z wyjątkiem czwartego seta) – podkreśla Wojciech Kurczyński. – Obfitował w wiele obron i bloków. Zespół z Wrocławia sportowo zasłużył na wygraną. U nas zabrakło trochę skuteczności na lewym skrzydle, natomiast w Volley’u bardzo dobrą zmianę dała Iza Rapacz. Na ten moment tracimy do Wrocławia trzy punkty, a przed nami jeszcze dwie kolejki i możliwe sześć punktów do zdobycia. Zajęcie 10. miejsca po rundzie zasadniczej i późniejsza walka o miejsce dziewiąte nadal pozostaje sprawą otwartą. Jestem dumny ze swojego zespołu za to jak wiele sił i zdrowia zostawiły w piątek na boisku – powiedział szkoleniowiec beniaminka TAURON Ligi.

Świecianki 6 marca zagrają z BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała w ramach ostatniej kolejki rundy zasadniczej. Joker ma jeszcze zaległy mecz z Grupą Azoty Chemik Police z 19. kolejki. Miał on odbyć się w najbliższy czwartek, jednak nie dojdzie do skutku w tym terminie ze względu na grę policzanek w ćwierćfinale Ligi Mistrzyń. Spotkanie z mistrzyniami Polski przełożono na 11 marca.

Galeria z tego meczu

źródło: joker-swiecie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-02-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved