Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Włochy K: Stysiak dołączyła do Wołosz, polski finał w Serie A

Włochy K: Stysiak dołączyła do Wołosz, polski finał w Serie A

fot. Galbiati / LVF

Trzeci mecz wyłonił drugiego finalistę włoskiej Serie A siatkarek. Po długim i wymagającym starciu do walki o złoto awansowała Magdalena Stysiak i jej Vero Volley Monza. Niebawem toczyć się więc będzie częściowo polska rywalizacja finałowa, bowiem wcześniej to Joanna Wołosz zakończyła sukcesem swoje półfinały.

Drużyna z Monzy nie rozpoczęła półfinału dobrze, zapisując na swoim koncie porażkę. Starcie było wyrównane i zakończyło się tie-breakiem, ale w kolejnym ekipa Magdaleny Stysiak musiała bardzo uważać i odrobić stratę. To udało im się w dużo lepszym stylu i u siebie drużyna Vero Volley Monza wygrała w trzech setach. Decydujące starcie rozgrywane było ponownie w Nowarze. Zakończył je tie-break, a z awansu do finału cieszyła się Stysiak i spółka.Od początku trzeciej potyczki obie drużyny zażarcie walczyły. Miejscowe jednak dużo lepiej spisywały się w ataku, ważne punkty zdobywały też blokiem, dzięki czemu prowadziły w meczu już 2:0. Ekipa Stysiak w drugim secie bardzo słabo prezentowała się też w ataku. Sytuacja Vero Volley Monza była więc nieciekawa. Gdy jednak przyjezdne złapały swój rytm w ofensywie, a rywalki trochę słabiej zagrywały, sytuacja się zmieniła. W czwartej odsłonie zespół z Nowary zaczął się też częściej mylić i tym sposobem, o wygranej miał zdecydować tie-break. W nim również decydujący był atak i o te trzy punkty więcej zdobyły nim siatkarki z Monzy, awansując do finału.

Najlepiej punktującą wśród przyjezdnych była reprezentantka Polski. Magdalena Stysiak, mimo że nie zagrała we wszystkich setach zdobyła 22 punkty. Polka wybiegła w podstawowym składzie, ale w drugiej odsłonie została zmieniona przez Lisę van Hecke. Wróciła na boisko w trakcie czwartej odsłony. Stysiak skończyła 21 z 42 ataków, zagrała też  jednego asa serwisowego. Po stronie rywalek nie pomogła świetna postawa Ebrar Karakurt, która zdobyła 30 punktów.

Rywalizacja finałowa w lidze włoskiej toczyć się będzie już do trzech wygranych spotkań. Pierwsze z nich zaplanowano na najbliższą sobotę – 30 kwietnia.

Zobacz również:
Wyniki rundy finałowej włoskiej Serie A siatkarek

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę