Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Włoch nowym trenerem Francuzów?

Włoch nowym trenerem Francuzów?

GianLuca Pasini donosi, że nowym szkoleniowcem męskiej reprezentacji Francji ma zostać Angelo Lorenzetti. Na tym stanowisku ma zastąpić Laurenta Tillie, który poprowadzić ma jeszcze trójkolorowych na igrzyskach olimpijskich w Tokio, ale jego kontrakt wygasa w tym roku.

Angelo Lorenzetti jest jednym z czołowych włoskich trenerów. Jego nazwisko przewijało się już w kontekście poprowadzenia reprezentacji Iranu na tegorocznych igrzyskach olimpijskich. Ostatecznie Persów przejął jednak Władimir Alekno, a osoba włoskiego szkoleniowca łączona jest teraz z męską reprezentacją Francji. Włoski dziennikarz GianLuca Pasini twierdzi, że Lorenzetti ma przejąć stery trójkolorowych po Laurencie Tillie.Tillie z Les Bleus związany jest od 2012 roku. Największe sukcesy odniósł z francuską reprezentacją w 2015 roku, kiedy to wygrał mistrzostwa Europy i Ligę Światową. W tej drugiej imprezie prowadzona przez niego kadra triumfowała także dwa lata później, a w 2016 roku stanęła na trzecim stopniu podium. Duży zawód trójkolorowi przeżyli jednak w 2019 roku, kiedy to zajęli dopiero czwarte miejsce na czempionacie Starego Kontynentu, którego gospodarzem była Francja. Już wówczas Tillie miał rozważać pożegnanie z ławką trenerską trójkolorowych, ale ma ich jeszcze poprowadzić na igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Schedę po nim przejąć ma Lorenzetti. 56-letni trener nie ma wielkiego doświadczenia w pracy z reprezentacją kraju. Wcześniej prowadził jedynie młodzieżowe kadry Italii. Jednak z powodzeniem od lat pracuje we włoskiej Serie A w klubach takich jak PallaVolo Piacenza, Modena Volley, a od 2016 roku w Itasie Trentino. Na swoim koncie ma między innymi mistrzostwo Włoch, Puchar i Superpuchar tego kraju, triumf w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz w Pucharze CEV.

Z informacji podanych przez włoskiego dziennikarza wynika, że francuska federacja ma zgodzić się na łączenie funkcji trenera w kadrze i klubie przez Lorenzettiego. Zresztą podobna sytuacja ma miejsce obecnie, bowiem Tillie prowadzi zarówno reprezentację Francji, jak i jest szkoleniowcem Panasonic Panthers.

źródło: dal15al25.gazzetta.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved