Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Władimir Alekno będzie selekcjonerem Iranu

Władimir Alekno będzie selekcjonerem Iranu

fot. Katarzyna Antczak

Wiemy już, kto poprowadzi męską reprezentację Iranu. Wybór padł na Władimira Alekno, który w środowisku jest uważany za jedną z największych gwiazd trenerskich.  Informację potwierdził sekretarz generalny IRIVF Milad Taghavi. W ciągu najbliższych kilku dni Alekno ma być mianowany na to stanowisko.

Początkowo kandydatami do zastąpienia Igora Kolakovica, który rozstał się z kadrą w marcu, byli Daniel Castellani, Andrea Giani, Ferdinando De Giorgi, Lorenzo Bernardi i Władimir Alekno. Ostatecznie na placu boju zostali tylko Castellani i Alekno. Wybór padł na szkoleniowca z Rosji.  – Federacja osiągnęła wstępne porozumienie z rosyjskim trenerem i w ciągu najbliższych kilku dni zostanie mianowany trenerem Iranu – powiedział Taghavi.Przypomnijmy, że aktualnie Alekno jest szkoleniowcem Zenitu Kazań, którego barw broni Bartosz Bednorz. Z zespołem z Kazania Alekno zdobył praktycznie wszystko, co było do wygrania, ma też na swoim koncie sukcesy z reprezentacją Rosji, jak mistrzostwo olimpijskie z Londynu, czy brązowy medal z Pekinu.  Ma także na koncie medale mistrzostw Europy, Pucharu Świata i Ligi Światowej.

Dużym wyzwaniem stojącym przed Władimirem Alekno, jako selekcjonerem Iranu, będzie z pewnością wywalczenie jak najwyższej lokaty podczas igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie Iran znalazł się w grupie A wraz z Japonią, Polską, Włochami, Kanadą i Wenezuelą.

źródło: inf. własna, Teheran Times

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved