Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wladimir Alekno: Umowa nie została jeszcze podpisana

Wladimir Alekno: Umowa nie została jeszcze podpisana

fot. Katarzyna Antczak

Władimir Alekno przyznał, że rozmowy z federacją Iranu w sprawie objęcia przez niego posady trenera męskiej reprezentacji tego kraju wkroczyły w decydującą fazę. – Ten temat pojawił się stosunkowo dawno, ale dopiero w czasie przygotowań do igrzysk olimpijskich zacząłem rozważać go poważnie – powiedział słynny rosyjski szkoleniowiec w jednym z wywiadów. 

To jest główna motywacja i wyzwanie. Aleksiej Wierbow, kiedy pojawiły się informacje na temat mojej pracy w Iranie, napisał do mnie, że nigdy nie przestanę zadziwiać. Powiedziałem mu, że czwarte z rzędu igrzyska olimpijskie ekscytują. Prawie wszystko zostało omówione ze stroną irańską, ale umowa nie została podpisana. Pozostało do przedyskutowania kilka szczegółów i podejmę ostateczną decyzję – dodał trener.Pracujący obecnie z Zenitem Kazań trener Alekno zaznaczył, że „chodzi tylko o jego pracę z Iranem do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio włącznie.”

53-letni szkoleniowiec trzykrotnie stał na czele reprezentacji Rosji (2007 – 2008, 2011 – 2012 i 2015 – 2016), która grała w trzech turniejach olimpijskich. W Pekinie zdobyła brązowy medal, w Londynie – złoty, a w Rio de Janeiro zajęła czwarte miejsce. Pod rządami Alekno reprezentacja Rosji wygrała m.in. Ligę Światową 2011 i zdobyła Puchar Świata 2011.

W Tokio Iran zagra w grupie A z Japonią, Polską, Włochami, Kanadą i Wenezuelą. W drugiej grupie zmierzą się Brazylia, USA, Rosja, Argentyna, Francja i Tunezja.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved