Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Witold Chwastyniak: W każdym spotkaniu będziemy ambitnie walczyć o zwycięstwo

Witold Chwastyniak: W każdym spotkaniu będziemy ambitnie walczyć o zwycięstwo

fot. Marek Osuchowski - tauron1liga.pl

W poprzednim sezonie rywalizowali ze sobą pięciokrotnie, a w tym po raz pierwszy spotkają się już w 2. kolejce Tauron 1. Ligi. W ostatnią sobotę września MKS Będzin zagra na wyjeździe z Polskim Cukrem Avią Świdnik. – Z przedmeczową analizą musieliśmy zacząć od nowa, ponieważ składy obu drużyn bardzo się zmieniły – podkreślił Witold Chwastyniak, trener czwartej siły ostatnich zmagań.

Największym roszadom uległa linia przyjęcia świdnickiej ekipy. Do pozostającego Kamila Kosiby dołączyli Mateusz Łysikowski (Krispol Września), Tomasz Błądziński (Chrobry Głogów) oraz pochodzący z Czech, Jakub Hukel (Union Raiffesien Waldviertel – Austria).Żółto-niebieskie barwy przyodziali również Sebastian Matula (rozgrywający z Gwardii Wrocław) i Maciej Walczak (atakujący z II-ligowego Orła Międzyrzecz).

– Z uwagi na przebudowany skład, trudno dziś konkretnie określić to, o co będziemy walczyć w nowym sezonie, zwłaszcza że jesteśmy dopiero na starcie, więc na optymalną formę,  podobnie jak Będzin i pozostałe zespoły, musimy jeszcze poczekać. Niezależnie od wszystkiego, w każdym spotkaniu będziemy ambitnie walczyć o zwycięstwo – przekazał Witold Chwastyniak.

Przyjazd MKS-u do Świdnika oznacza ligową inaugurację dla Avii, której poprzednie spotkanie ze spalską Szkołą Mistrzostwa Sportowego (z uwagi na trwające mistrzostwa Europy U20) przełożono z 17 września na 5 października. – Żałujemy, że nie mogliśmy zagrać meczu ze Spałą w pierwotnym terminie, ponieważ dzięki niemu łatwiej byłoby nam wejść w ligę, a tak już na początek przyjedzie do nas bardzo mocny zespół z Będzina, mający zupełnie odrębny cel niż my – zakończył szkoleniowiec.

Powoli w rytm meczowy wchodzą już będzinianie, którzy w ubiegłą sobotą ograli na wyjeździe beniaminka z Białegostoku w trzech setach (25:11, 25:20, 25:23), po czym objęli prowadzenie w I-ligowym układzie sił.

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę