Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Vital Heynen: Na ten moment nic nie wiemy

Vital Heynen: Na ten moment nic nie wiemy

fot. Piotr Sumara - pzps.pl

– Covid spowodował, że zwykłe rzeczy robią się niezwykłe. Dobrym przykładem na to jest choćby rozgrywanie Australian Open. Organizacja turniejów jest bardzo trudna – w wywiadzie dla TVP Sport mówi o zmianach wprowadzonych w kwestii organizacji Ligi Narodów Vital Heynen, selekcjoner polskiej kadry siatkarzy.

Jedyne pytanie, które zadałem federacji na temat Ligi Narodów w „bańce”, dotyczyło tego, kiedy dowiemy się jakichś dodatkowych informacji. Na ten moment nic nie wiemy. Przed nami bardzo duże logistyczne wyzwanie. Szesnaście drużyn razem w jednym miejscu i ponad setka meczów do rozegrania w jeszcze niedoprecyzowanym czasie? Wszystkie mogą odbyć się w osiemnaście dni. Równie dobrze jednak można je rozłożyć na osiem tygodni. Przez te wszystkie znaki zapytania trudno jest skomentować tę decyzję. Przede wszystkim zastanawiają mnie kwestie logistyczne – jak zaadaptować się do nowej sytuacji – powiedział Heynen. 

Co w tej sytuacji z przygotowaniami do igrzysk?

Vital Heynen:Sama formuła Ligi Narodów wpłynie na przygotowania do igrzysk. „Bańka” zobliguje do działania z ograniczoną grupą siatkarzy. Na razie nie wiemy, ile ich będzie. W poprzednim roku pracowało ze mną dziewiętnastu zawodników. W normalnych okolicznościach można by powołać dodatkowych, z bardzo dobrym sezonem klubowym na koncie. Wydaje mi się jednak, że przy zmianie systemu gry to niemożliwe. Niewykluczone, że ostatecznie skończy się na tym, że będzie ich czternastu, piętnastu. To wyzwanie.

 

Cały wywiad Sary Kalisz z Vitalem Heynenem dostępny w portalu sport.tvp.pl

źródło: sport.tvp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę