Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Victoria Mayer – nadzieja reprezentacji Argentyny

Victoria Mayer – nadzieja reprezentacji Argentyny

fot. FIVB

Reprezentacja Argentyny kobiet jeszcze nie wygrała seta na igrzyskach olimpijskich, ale rozgrywająca Victoria Mayer cieszy się każdą sekundą doświadczenia zbieranego w Tokio. Dla 20-letniej reprezentantki Argentyny to pierwsze igrzyska olimpijskie, więc każdy mecz jest dla niej na wagę złota. – Igrzyska olimpijskie to marzenie każdego, to niesamowite być tutaj – podkreśliła, – Starałam się cieszyć każdym dniem tego doświadczenia. Wszystko, od wioski olimpijskiej po boisko meczowe, było niesamowite.

Rywalizacja na jej pierwszych igrzyskach olimpijskich to kolejny krok w szybkim rozwoju kariery Mayer w ciągu ostatnich kilku lat. Utalentowana rozgrywająca w 2017 roku została wybrana jako najlepszą zagrywającą MŚ U-18, a do seniorskiej reprezentacji rok później, gdy miała zaledwie 17 lat.W 2019 roku umocniła swoją pozycję jako rozgrywająca Argentyny. Została wybrana najlepszą zawodniczką na swojej pozycji podczas Igrzysk Panamerykańskich. Ostatni sezon klubowy też rzucił wyzwanie Mayer. Zawodniczka z Argentyny rywalizowała we włoskiej lidze w barwach zespołu Chieri. – Uczę się i poprawiam każdego roku, a ostatni sezon we Włoszech był tego częścią – powiedziała. – Musiałam grać przeciwko niektórym z najlepszych zawodniczek na świecie i dużo ćwiczyć. Czuję, że bardzo się poprawiłam, ale muszę dalej naciskać, ponieważ wciąż jestem za młoda i mam jeszcze dużo do zrobienia.

W reprezentacji Victoria Mayer został bardzo dobrze przyjęta przez dużo bardziej doświadczone Yamilę „Yas” Nizetich, Julietę Lazcano i Tatianę Rizzo. W Argentynie oczekuje się, że drużyna zostanie odmłodzona w najbliższej przyszłości, ale pomimo młodego wieku Mayer będzie jedną z zawodniczek, których zadaniem będzie poprowadzenie nowego składu i upewnienie się, że Las Panteras pozostanie konkurencyjny w międzynarodowej siatkówce.

Staram się nauczyć i wchłonąć od nich jak najwięcej, kiedy tu są – powiedziała o grze z doświadczonymi koleżankami. – Chodzi o to, aby dalej budować nasz zespół i aby Las Panteras mogły kontynuować swoją ścieżkę i ponownie startować na igrzyskach olimpijskich w przyszłości. Zawsze byliśmy zespołem, w którym wszyscy pomagali sobie nawzajem i to jest coś, co musimy robić bez względu na to, kto jest na boisku.

źródło: fivb.com, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę