Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Valentina Diouf: Żyję dla takich meczów

Valentina Diouf: Żyję dla takich meczów

fot. Michał Szymański

ŁKS Commercecon Łódź w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzyń pokonał we własnej hali utytułowane Fenerbahce Opet Stambuł. Łódzkie Wiewióry zaprezentowały się doskonale w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła i oddały rywalkom tylko jednego seta. – Nawet kiedy przytrafiały nam się trudne momenty, to potrafiłyśmy z nich wyjść i cały czas cisnąć przeciwnika – podkreśliła Valentina Diouf, atakująca łódzkiego zespołu.

10 stycznia Valentina Diouf świętowała urodziny. Po wygranej z Fenerbahce nie ukrywała, że o takim prezencie urodzinowym marzyła. – Przed meczem powiedziałam dziewczynom: „Dziewczyny, proszę, niech moje marzenie się dziś spełni, podarujcie mi to dziś w meczu” i naprawdę to zrobiłyśmy.Atakująca ŁKS-u Commercecon Łódź to doświadczona siatkarka, ale niezmiennie mecze o takiej randze powodują u niej ogromne emocje. – Ja już długo gram w siatkówkę i mam pewne doświadczenie, ale adrenalina, którą daje ci taki mecz sprawia, że ja żyję dla takich chwil i meczów! – przyznała.

Co zadecydowało o wygranej Łódzkich Wiewiór według Diouf? – Przede wszystkim wiedziałyśmy, że nie możemy przestać dobrze zagrywać i pozwolić im dochodzić do łatwych sytuacji. Wykonałyśmy niesamowitą pracę, bo nawet kiedy przytrafiały nam się trudne momenty, to potrafiłyśmy z nich wyjść i cały czas cisnąć przeciwnika i do końca utrzymać ten rodzaj skupienia i koncentracji – analizowała atakująca.

Łódzki zespół zakończył mecz z Fenerbahce Opet Stambuł z 51% skutecznością w ataku. – Skuteczność w ataku cieszy i buduje. To pokazuje, że naprawdę jesteśmy dobrym zespołem. Wynik jest dla nas bardzo korzystny i bardzo nas cieszy – podkreśliła Kamila Witkowska, środkowa ŁKS-u Commercecon. – Myślę jednak, że nie tylko w ataku ten mecz dobrze wyglądał, ale też miałyśmy całkiem dobre przyjęcie, co sprzyjało temu, że ten wynik w ataku jest taki wysoki. Duży wpływ na wynik miała też nasza obrona i czytanie w bloku.

Łódzkie Wiewióry zagrały świetnie w każdym elemencie, dużą rolę odegrała również mocna zagrywka – To prawda, zdarzały nam się naprawdę niezłe serie na zagrywce. Po ostatnim meczu z Chemikiem przepracowałyśmy ten element na treningu i myślę, że on dziś nam bardzo sprzyjał, bo dużo łatwiej grało nam się dzięki temu w bloku i obronie – oceniła Witkowska.

Łodzianki wykazały się również koncentracją na wysokim poziomie i nie poddały się pod porażce w drugim secie. – Szybciutko podniosłyśmy się po drugim secie, który przegrałyśmy. Myślę, że popełniłyśmy w nim za dużo własnych błędów i gdyby nie to, to kontrolowałybyśmy to spotkanie w zupełności i mogło być 3:0 – powiedziała Kamila Witkowska. – Udowodniłyśmy, że ten zespół ma potencjał, gra bardzo dobrze i może walczyć na arenie międzynarodowej.

Już w najbliższą niedzielę – 15 stycznia – o godzinie 19:00 ŁKS Commercecon Łódź rozegra kolejny mecz w Sport Arenie przy al. Unii Lubelskiej 2. Zapowiada się wielkie siatkarskie święto – czas bowiem na derby Łodzi. Bilety na to spotkanie można kupować za pośrednictwem systemu https://sportarena.makis.pl. W sprzedaży dostępne są również bilety na kolejne spotkanie Ligi Mistrzyń, które ŁKS Commercecon Łódź rozegra z Tenerife La Laguna. Mecz zaplanowano na czwartek – 19 stycznia – na godzinę 20:30.

źródło: inf. własna, ŁKS Łódź - inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę