Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Urbanowicz zagra we włoskiej Serie A2

Urbanowicz zagra we włoskiej Serie A2

fot. Klaudia Piwowarczyk

Jakub Urbanowicz, który w czerwcu 2022 roku został ogłoszony jako zawodnik BBTS-u Bielsko-Biała, zmienia klub. Jak informuje portal volleyball.it, przyjmujący przenosi się do Włoch, gdzie będzie występował w zespole Serie A2 – Cave Del Sole Lagonegro.

Jakub Urbanowicz urodził się 14 sierpnia 1993 roku w Olsztynie. Wrodzinnym mieście stawiał swoje pierwsze kroki na siatkarskich boiskach. Podczas swojej kariery reprezentował barwy wielu polskich klubów – AZS-u Olsztyn, Ślepska Suwałki, Czarnych Radom, Chemika Bydgoszcz czy Avii Świdnik. Ma za sobą także roczną przygodę ze szwajcarskim Chenois Geneve Volleyball, gdzie grał w sezonie 2020/2021.W sezonie 2022/2023 w barwach BBTS-u Bielsko-Biała Urbanowicz wystąpił w 18 meczach, notując 97 punktów.  Jego skuteczność w ataku wyniosła średnio 45%.

BBTS Bielsko-Biała jest czerwoną latarnią obecnego sezonu. Zespół zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 5 punktów. Bielszczanie wygrali zaledwie 2 z 21 meczów. W ostatniej kolejce BBTS uległ 1:3 Indykpolowi AZS Olsztyn.

Nowy klub Urbanowicza występuje we włoskiej Serie A2 i obecnie zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, które zagrożone jest spadkiem do niżej ligi.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę