Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > UPCN San Juan Voley szykuje się do nowego sezonu

UPCN San Juan Voley szykuje się do nowego sezonu

fot. upcnvoley.com.ar

W niektórych krajach wznowiono już rozgrywki ligowe, w innych dopiero niedawno rozpoczęto przygotowania. Do tej drugiej grupy należy liga argentyńska. Pierwszym zespołem, który powrócił do treningów w nowym reżimie sanitarnym jest siedmiokrotny mistrz kraju – UPCN San Juan Voley.  Według biura Argentyńskiej Ligi Siatkówki do tej pory tylko pięć drużyn potwierdziło swój udział w rozgrywkach 2020/2021, a dziewięć innych wyraziło zainteresowanie. Do 2 października powinniśmy poznać wszystkie drużyny, które będą bić się o mistrzostwo kraju.

Klub trenowany przez Fabiána Armoę rozpoczął przygotowania do nadchodzącego sezonu 2020/2021 z 12 zawodnikami pracującymi zgodnie ze ścisłym protokołem bezpieczeństwa zdrowotnego. Część tej grupy stanowią siatkarze sekcji młodzieżowej, bowiem sześciu graczy z pierwszego zespołu, którzy byli poza prowincją San Juan, musi przejść okres kwarantanny zanim będą mogli dołączyć do kolegów z drużyny. W izolacji pozostają: Sebastián Brajkovic, Mateo Bozikovich, Pablo Guzmán, Agustín Gallardo, Santiago Álvarez i Nicolás Perren.W sezonie 2020/2021 do UPCN powrócił czterokrotny mistrz Argentyny – José Jorge Júnior, który występował w zespole w latach 2009-2014. – Nie mogłem być szczęśliwszy wracając do UPCN – powiedział 32-letni zawodnik. – Ten klub jest moim domem, to tu odniosłem największe zwycięstwa w mojej karierze. A celem jest walka o każdy tytuł w tym sezonie, z tym klubem nie może być inaczej, musimy wziąć na siebie tę odpowiedzialność.

UPCN jest jedną z pięciu drużyn, które już potwierdziły swoją obecność w nadchodzącym argentyńskim sezonie klubowym. Pozostałe cztery to Ciudad Voley, Obras de San Juan, UVT Voley i Club Atletico Paracao.

Według biura Argentyńskiej Ligi Siatkówki dziewięć innych drużyn wyraziło zainteresowanie udziałem w rozgrywkach w przyszłym sezonie, a lista potwierdzonych uczestników zostanie podana do 2 października. Przypomnijmy, że siedmiokrotny zwycięzca ligi Club Bolivar nie wystąpi w rozgrywkach po raz pierwszy od 2002 roku.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-09-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved