Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ukraińska rozgrywająca zamknęła skład gliwiczanek

Ukraińska rozgrywająca zamknęła skład gliwiczanek

fot. Paula Lesiak - KSZO Ostrowiec Św.

Trenerzy AZS Politechniki Śląskiej dopięli ostatni transfer i tym samym skompletowali  skład na sezon 2019/20. Ostatnią zawodniczką, która dołączyła do Akademiczek jest występująca na pozycji rozgrywającej Mariia Bulawczuk.

Siatkarka pochodzi z Ukrainy  z Czernihowa. Jej ostatnim klubem był  tamtejszy Universytet-SHVSM. Zespół ten w minionym sezonie zajął szóste miejsce w ukraińskiej Ekstraklasie. Jej przygoda z siatkówką zaczęła się jednak nie na parkiecie. – Latem często grałam na plaży w siatkówkę. Bardzo mi się to podobało. Mając 10 lat tata zaprowadził mnie na pierwszy trening i tak się zaczęło – wspomina zawodniczka.Mając 19 lat przyszedł pierwszy sukces w seniorach. Zespół w którym występowała  Masza – Universytet-SHVSM zajął drugie miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo ukraińskiej A2 i z powodzeniem zagrał w barażach o awans do tamtejszej ekstraklasy.  W 2019 roku nowa zawodniczka AZS-u dopisała do swojego CV wicemistrzostwo Ligi Akademickiej.

Masza Bulawczuk była podstawową zawodniczką w swoim byłym już zespole, ale mimo to zdecydowała się na zmianę klubu. – Postanowiłem, że czas na zmiany. Chciałam spróbować swoich sił w Europie. Poprosiłam agenta Darka Grzyba. żeby znalazł mi klub. Zaproponował mi grę w Gliwicach. Bardzo mi to odpowiada, bo  żeńska siatkówka  w Polsce jest klasyfikowana w pierwszej 10 państw europejskich. Jestem przekonana, że będzie to dla mnie możliwość dalszego rozwoju – zaznacza siatkarka.

Masza nie powinna mieść problemów z  aklimatyzacją, bo jak sama mówi w Polsce ma już wielu znajomych,  a w drużynie AZS-u będzie grała razem z Walerią Nudgą z którą to już spotykała się na parkiecie w ukraińskich rozgrywkach. Zmiana klubu, otoczenia, a przede wszystkim przejście do wyżej notowanej ligi to zawsze działa jako bodziec do jeszcze cięższej pracy. – Nie mogę się już doczekać treningów w nowej drużynie. Na pewno nie zabraknie mi chęci i motywacji do pracy. Bardzo bym chciała pomóc drużynie w osiągnięciu celu, a wiem, ze mamy walczyć o czołowe lokaty w lidze – przekonuje nowa rozgrywająca – AZS-u.

Mariia Bulawczuk urodziła się 02 maja 1999 roku. Mierzy 178 cm wzrostu. Zasięg ramion 277 cm. Pozycja na boisku – rozgrywająca.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-07-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved