Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > MŚ U-21 K: Udany rewanż Argentynek

MŚ U-21 K: Udany rewanż Argentynek

W swoim ostatnim spotkaniu w Leon reprezentantki Argentyny zrewanżowały się Polkom za porażkę w spotkaniu na inaugurację mistrzostw świata U-21. W swoim ostatnim spotkaniu grupy G Argentynki bez straty seta pokonały biało-czerwone. Dla siatkarek z Polski to pierwsza porażka w tej części mistrzostw. Przez nią podopieczne trenera Głuszaka zajęły drugie miejsce w grupie.

Polki bezradne w starciu z Argentynkami

Początek spotkania był wyrównany. Szybko do głosu doszły jednak Argentynki i po kiwce swojej rozgrywającej odskoczyły na 10:7. Biało-czerwone miały problem z wyprowadzeniem skutecznej akcji, mnożyły się błędy (9:12). Raz za razem przez środek atakowała Avril Garcia. Wysoką skuteczność utrzymywała Malena Magali Marquez. Z czasem swoją grę poprawiła Natalia Bandruska a to w argentyńskich szeregach pojawiały się błędy. Gdy Argentynki przeszły pod siatką w trakcie jednej z akcji interweniował trener Pablo Martin Ambrosini (19:20). W kolejnych akcjach inicjatywę przejęły ponownie argentyńskie siatkarki. Gdy Constanza Perez Sain skończyła swój atak, o czas poprosił jeszcze trener Głuszak. Do końca to Argentynki kontrolowały grę i po bloku cieszyły się ze zwycięstwa.

W drugiej partii Argentynki kontynuowały skuteczną grę. Chociaż zdarzały się chaotyczne wymiany, padały one głównie łupem siatkarek z Argentyny. Przy stanie 6:10 pierwszy czas w tym secie wykorzystał polski szkoleniowiec. Mimo starań Amelii Senicy i Natalii Kecher Polki nie były w stanie odrobić strat (9:12). Nie do zatrzymania była Constanza Perez Sain. W dalszej fazie seta dystans punktowy szybko się powiększał. Gdy Nayla Da Silva przełamała blok, było już 23:16 dla Argentyny. Blok na Bandurskiej zamknął seta.

Korzystając z błędów przeciwniczek Polki wyszły na prowadzenie 5:3. Skuteczne ataki Perez i autowe zagranie Stancelewskiej sprawiły, że po chwili wynik wyrównał się (6:6). Efektowna seria Argentynek trwała, gdy w aut zaatakowała Bandurska, interweniował trener Głuszak (6:9). W kolejnych akcjach biało-czerwone walczyły. W środkowej fazie seta złapały kontakt punktowy z rywalkami (11:12). Z akcji na akcję ponownie inicjatywę przejęły rywalki, ale za sprawą zagrań Senicy i Bandurskiej Polki zmniejszyły dystans. Przy stanie 15:17 interweniował argentyński szkoleniowiec. W dalszej fazie seta Argentynki zaliczyły efektowną serię przy zagrywkach Da Silvy. Po kolejnym argentyńskim bloku o czas poprosił trener Głuszak (16:17, 16:21). Pojedyncze ataki biało-czerwonych na niewiele już się zdały. Autowy atak Bandurskiej zamknął seta.

Polska – Argentyna 0:3
(20:25, 16:25, 18:25)