Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20: Trzech Polaków z indywidualnymi wyróżnieniami

ME U-20: Trzech Polaków z indywidualnymi wyróżnieniami

W niedzielę we Włoszech zakończyły się mistrzostwa Europy do lat 20. Najlepsi okazali się w nich gospodarze, którzy w finale pokonali Polaków. Po trzech zawodników z tych krajów znalazło się w drużynie marzeń całego turnieju. Uzupełnił ją reprezentant Bułgarii, która uplasowała się na trzecim stopniu podium. Tytuł MVP trafił do zawodnika gospodarzy.

Mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 20 zostały rozegrane w dniach 17–25 września w położonych w środkowych Włoszech miastach Montesilvano i Vasto. W turnieju wystartowało dwanaście reprezentacji.

Zaciętych meczów nie brakowało. Ostatecznie mistrzami Starego Kontynentu zostali Włosi, którzy w finale po zaciętym, pięciosetowym boju pokonali biało-czerwonych, natomiast brązowe medale trafiły do Bułgarów, którzy potrzebowali czterech partii, aby pokonać Belgów.

Po zakończeniu zmagań wybrana została drużyna mistrzostw Europy. Tytuł MVP, czyli najlepszego zawodnika turnieju trafił do Alessandro Bovolenty, włoskiego atakującego, który w starciu finałowym poprowadził Italię do sukcesu, gromadząc na swoim koncie 20 punktów. Trzech jego kolegów znalazło się także w drużynie marzeń. Nie zabrakło w niej również Polaków. Najlepszym rozgrywającym został Kajetan Kubicki, najlepszym atakującym – Tytus Nowik, natomiast wyróżnienie dla jednego z dwóch najlepszych środkowych trafiło do Jakuba Majchrzaka. Wśród wyróżnionych znalazł się także jeden reprezentant Bułgarii, który niedawno brał udział w mistrzostwach świata seniorów.