Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-20: Trzech Polaków z indywidualnymi wyróżnieniami

ME U-20: Trzech Polaków z indywidualnymi wyróżnieniami

fot. CEV

W niedzielę we Włoszech zakończyły się mistrzostwa Europy do lat 20. Najlepsi okazali się w nich gospodarze, którzy w finale pokonali Polaków. Po trzech zawodników z tych krajów znalazło się w drużynie marzeń całego turnieju. Uzupełnił ją reprezentant Bułgarii, która uplasowała się na trzecim stopniu podium. Tytuł MVP trafił do zawodnika gospodarzy.

Mistrzostwa Europy siatkarzy do lat 20 zostały rozegrane w dniach 17–25 września w położonych w środkowych Włoszech miastach Montesilvano i Vasto. W turnieju wystartowało dwanaście reprezentacji.Zaciętych meczów nie brakowało. Ostatecznie mistrzami Starego Kontynentu zostali Włosi, którzy w finale po zaciętym, pięciosetowym boju pokonali biało-czerwonych, natomiast brązowe medale trafiły do Bułgarów, którzy potrzebowali czterech partii, aby pokonać Belgów.

Po zakończeniu zmagań wybrana została drużyna mistrzostw Europy. Tytuł MVP, czyli najlepszego zawodnika turnieju trafił do Alessandro Bovolenty, włoskiego atakującego, który w starciu finałowym poprowadził Italię do sukcesu, gromadząc na swoim koncie 20 punktów. Trzech jego kolegów znalazło się także w drużynie marzeń. Nie zabrakło w niej również Polaków. Najlepszym rozgrywającym został Kajetan Kubicki, najlepszym atakującym – Tytus Nowik, natomiast wyróżnienie dla jednego z dwóch najlepszych środkowych trafiło do Jakuba Majchrzaka. Wśród wyróżnionych znalazł się także jeden reprezentant Bułgarii, który niedawno brał udział w mistrzostwach świata seniorów.

Drużyna marzeń mistrzostw Europy U-20 siatkarzy 2022:

MVP: Alessandro Bovolenta (Włochy)
rozgrywający: Kajetan Kubicki (Polska)
przyjmujący: Luca Porro (Włochy), Aleksandar Nikołow (Bułgaria)
atakujący: Tytus Nowik (Polska)
środkowi: Jakub Majchrzak (Polska), Nicolo Volpe (Włochy)
libero: Gabriele Laurenzano (Włochy)

źródło: CEV, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2022-09-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2022 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę