Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > ME U-17 M: Polacy przegrali po walce mecz o finał

ME U-17 M: Polacy przegrali po walce mecz o finał

Polscy minikadeci toczyli bardzo zacięty półfinałowy bój ze swoimi rówieśnikami ze Słowenii. Każdy set niestety rozstrzygał się minimalnie na korzyść rywali i to oni zagrają w niedzielę o złoto z Rosją. Naszym siatkarzom pozostaje walka z Włochami o brąz.

Początek meczu półfinałowego był wyrównany, ale jako pierwsi na prowadzenie wysunęli się Polacy (7:5). W kolejnych minutach prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie. Jakob Podbregar dał przewagę Słoweńcom (12:10), ale dzięki dobrej grze biało-czerwonych w bloku (5 czap w premierowej odsłonie) oraz dobrej postawie w ataku Artura Brzostowicza to oni znowu zaczęli przejmować inicjatywę na boisku. Prowadzili jeszcze 18:17, ale w końcówce zostali zepchnięci do defensywy. Wśród rywali wyróżniał się Miha Okorn, a ponad 40% w ataku wystarczyło im, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę w tym secie (25:23).

W drugiej odsłonie poszli za ciosem, szybko uzyskując przewagę (9:6). Nadal dysponowali wyższą skutecznością w ataku (ponad 50% w drugim secie), a asy serwisowe Jurija Omana i Podbregara powodowały, że wciąż byli na prowadzeniu (16:14). Biało-czerwoni próbowali ratować się blokiem, w którym brylowali Jakub Nowak i Bartłomiej Potrykus, ale wciąż w natarciu byli Słoweńcy (23:21). W końcówce dzięki Brzostowiczowi Polakom udało się doprowadzić do walki na przewagi, ale w niej ostatnie słowo należało do przeciwników, którzy triumfowali 26:24.

W pierwszej fazie trzeciej odsłony oba zespoły szły łeb w łeb. Mimo że Słoweńcy popełniali mnóstwo błędów, to Polacy nie potrafili tego wykorzystać. Co więcej, to rywale naciskali zagrywką, a dzięki Podbregarowi zaczęli przejmować inicjatywę na boisku (15:13). Brzostowicz poderwał biało-czerwonych do walki, ale trochę brakowało mu wsparcia ze strony kolegów (18:18). W końcówce Oman na spółkę z Okornem ponownie zaczęli przechylać szalę zwycięstwa na stronę rywali. Wprawdzie podopieczni trenera Copa zerwali się jeszcze do walki, doprowadzając do stanu 23:24, ale w tym secie w każdym elemencie lepsi byli Słoweńcy, którzy triumfowali 25:23, dzięki czemu w niedzielę zagrają o złoto.

Słowenia – Polska 3:0
(25:23, 26:24, 25:23)

Słowenia: Podbregar (17), Suhadolnik (4), Oman (11), Marovt (11), Najdić (2), Okorn (12), Karadza (libero) oraz Frece i Purgar
Polska: Chaciński (4). Szpernalowski (1), Potrykus (6), Gołębiowski (3), Brzostowicz (17), Nowak (5), Granieczny (libero) oraz Kapuściński, Nowik, Dróżdż, Kubacki i Jańczyk (4)