Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

ME U-16 K: Włochy i Rosja powalczą o tytuł mistrzowski

fot. cev.eu

Sobota była przedostatnim dniem mistrzostw Europy minakadetek. Rozegrano półfinały i pierwsze mecze o miejsca 5-8. Ostatecznie  w niedzielę o złoto zagrają Włochy i Rosja, zaś o brąz powalczą Turcja z Bułgarią.  Polki po wygranej nad Słowacją zagrają o miejsce piąte.

Starcie Polski ze Słowacją było jednostronnym widowiskiem, Polki w pełni dominowały na parkiecie. Przeważały w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, ale zwłaszcza w ataku, gdzie miały 54% skuteczności przy zaledwie 32% rywalek. Zofia Sobanty zdobyła 12 punktów, a Anna Fiedorowicz 11. Więcej o meczu TUTAJ .Polska – Słowacja 3:0
(25:15, 25:16, 25:18)

Rywalkami Polek w walce o 5. Miejsce będą Serbki. Podopieczne Nemanji Zekica pokonały 3:1 Węgierki. Serbki słabo rozpoczęły spotkanie, gładko przegrywając pierwszego seta. Ważny na pewno był drugi set, w którym to Serbki wygrały końcówkę. W ostatnich dwóch odsłonach Węgierki nie miały wiele do powiedzenia, w czwartym secie przegrywając 13:21 zdobyły się jednak na zryw, ale pogoń okazała się nieskuteczna. Zwyciężczynie lepiej zagrały w polu zagrywki, gdzie w asach serwisowych było 11:8, były też skuteczniejsze w ataku notując w tym elemencie 43% skuteczności przy 37% rywalek. W bloku z kolei lepsze były Węgierki (9:6). 21 punktów dla Serbii zdobyła Ana Mihajlović, zaś dla Węgier najwięcej punktowały Cecilia Jambor i Mirtill Eross (19 i 18 razy).

Serbia  – Węgry 3:1
(19:25, 26:24, 25:18, 25:22)

Pierwszymi finalistkami zostały Rosjanki, które nie dały najmniejszych szans Bułgarkom. W żadnym z setów nie oddały rywalkom nawet 20 punktów i były lepsze w każdym elemencie. W asach serwisowym było 11:0 dla zwyciężczyń, a w bloku 9:3. Rosjanki miały też ogromną przewagę w skuteczności ataku (53% przy 31% przeciwnika). Weronika Eremjewa i Marina Asliamowa były liderkami Sbornej z odpowiednio 16 i 17 oczkami na koncie. W ekipie Bułgarii dwoiła się i troiła Iwa Dudowa, ale sama nie mogła nic zdziałać. Zdobyła 16 punktów.

Rosja – Bułgaria 3:0
(25:16, 25:13, 25:16)

Rywalkami Rosjanek będą Włoszki, które po zaciętym tie-breaku pokonały Turcję. Włoszki lepiej weszły w mecz, pewnie wygrały pierwszego seta, ale w drugim zaczęły popełniać sporo błędów i zrobiło się 1:1. Dobra dyspozycja w zagrywce i ataku pozwoliła Turcji wygrać trzecią część meczu, ale w czwartej to Italia kończyła atak za atakiem i ostatecznie doszło do tie-breaka. W nim Włoszki utrzymały poziom z poprzedniej odsłony i mogły cieszyć się z awansu do finału. Erika Esposito zdobyła dla zwyciężczyń 20 punktów.  Obie ekipy wprawdzie zanotowały dość niską efektywność ataku (39% Włoszki, 27% Turcja), ale za to znakomicie blokowały (17:12 dla Włoszek) i zagrywały (13:9 w asach dla Turcji).

Włochy – Turcja 3:2
(25:21, 20:25, 19:25, 25:19, 15:6)

Zobacz również:
Wyniki fazy finałowej ME U-16 kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę