Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Niemoc „polskich” zespołów trwa

Turcja M: Niemoc „polskich” zespołów trwa

fot. tvf.org.tr

W tureckiej ekstraklasie rozegrano już siedemnastą kolejkę spotkań. W niej nie przełamała się żadna ekipa z Polakami w składzie, choć na boisku pokazał się tylko Mateusz Mika. Po pewne zwycięstwa sięgnęły Fenerbahce, Arkas, Ziraat i Halkbank.

Ostatni weekend nie był udany dla Polaków walczących w lidze tureckiej. Türşad przegrał na wyjeździe z Fenerbahce Stambuł w trzech odsłonach. Postawił się rywalom głównie w drugiej, którą przegrał dopiero po batalii na przewagi. Kluczowa okazała się zagrywka, w której popełnił aż 18 błędów, a gospodarze uzyskali w niej 6 asów serwisowych. Ich liderem był Kaan Gurbuz, który zapisał na koncie 15 oczek. Po drugiej stronie siatki 7 oczek wywalczył Mateusz Mika – wszystkie w ataku przy skuteczności na poziomie 30%. Polak 15 razy przyjmował także serwis rywali, popełniając przy tym 2 błędy.Trwa zła passa także Hatay, który okazał się słabszy we własnej hali od Arkasu Izmir. Postawił mu się głównie w premierowej odsłonie, którą przegrał dopiero po walce na przewagi. Mimo że był lepszy w bloku (9 czap), to goście ukształtowali grę głównie zagrywką. Prym w ich szeregach wiódł Nicholas Hoag, który wywalczył 18 punktów. Wśród gospodarzy na boisku zabrakło Bartosza Bućko.

Blisko wygranej było Develi, które przegrywało już na wyjeździe z Cizre 0:2, ale doprowadziło do tie-breaka, którego przegrało po walce na przewagi. Nie pomogło mu ani 19 bloków ani 20 punktów zdobytych przez Radziwona Miskewicza, zaś gospodarze postawili na zagrywkę (11 asów), a pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Osmany Uriarte, który zapisał na koncie 20 oczek. W składzie gości nie było Michała Filipa.

Hekimoglu Global Connect po jednostronnym spotkaniu odprawiło z kwitkiem Tokat Plevne. Trochę walki było jedynie w trzecim secie, ale przyjezdni nie mieli argumentów, by postraszyć gospodarzy. Ci imponowali zwłaszcza w ataku, a ich 68% skuteczności w tym elemencie dało im przekonujące zwycięstwo. Poprowadził ich do niego Branimir Grozdanow, który wywalczył 15 oczek. Atutu własnego parkietu nie wykorzystała Altekma, która nie sprostała u siebie Bursie B. Sehir. Do wygranej goście potrzebowali trzech setów, a w każdym z nich uzyskali wyraźną przewagę. Duża w tym zasługa przeciwników, którzy popełnili znacznie więcej błędów. Wśród przyjezdnych wyróżnili się Metin Toy i Gokhan Gokgoz, którzy zapisali po 13 punktów na koncie.

Niespodzianki nie sprawiło Spor Toto, które przegrało na wyjeździe z Ziraatem Ankara. Mimo że gospodarze źle weszli w mecz, to od drugiego seta lepiej prezentowali się w końcówkach. Uzyskali przewagę na siatce, a ponad 50% skuteczności w ataku oraz 12 bloków przyczyniły się do ich zwycięstwa. Ich liderem był Bedirhan Bulbul, który zdobył 16 oczek. Minioną kolejkę zakończyło starcie w Ankarze, Gdzie Halkbank wykazał wyższość nad Galatasaray. Przyjezdni tylko w drugim secie znaleźli sposób na ogranie faworytów. Na przestrzeni całego spotkania okazali się jednak słabsi głównie na siatce, a 16 czap przyczyniło się do sukcesu gospodarzy. W ich zespole pierwszoplanowymi postaciami byli Yigit Gulmezoglu i Nimir Abdel-Aziz, którzy zdobyli po 17 punktów.

Zobacz również:
Wyniki oraz tabela ligi tureckiej siatkarzy

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę