Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Mikołaj Mariaskin: Spodziewam się ciekawej rywalizacji

Mikołaj Mariaskin: Spodziewam się ciekawej rywalizacji

fot. karol-gordon-sokol-hagric-mogilno

– Teraz wszystko trzeba wyzerować. Sezon zasadniczy przeszedł do historii. Zespoły mają przed sobą fazę play-off, najważniejszą część rywalizacji. Mecze będą ciekawe – mówił w rozmowie z pzps.pl Mikołaj Mariaskin, trener pierwszoligowego Sokoła & Hagric Mogilno, który uplasował się w fazie zasadniczej na drugiej pozycji w tabeli i w pierwszej rundzie play-off zmierzy się z siódmym San-Pajdą Jarosław.

Trener zadowolony

Mikołaj Mariaskin jest zadowolony z postawy swego zespołu w fazie zasadniczej sezonu. – W 26 meczach odnieśliśmy 21 zwycięstw – powiedział. – Przed rozpoczęciem rozgrywek taki bilans brałbym w ciemno. W trakcie rywalizacji zespół walczył z różnymi problemami zdrowotnymi i tym bardziej należą się brawa zawodniczkom, które pokazały charakter oraz wysokie indywidualne umiejętności. Doświadczone zawodniczki spełniły oczekiwania wobec nich. Zmienniczki również wywiązały się ze swojej roli – kontynuował.  Trener Sokoła & Hagric Mogilno dodał, że jego podopieczne były wysoko w klasyfikacjach statystycznych i wielu trenerów pierwszoligowych zespołów chciałoby je mieć w swoich szeregach.

Pierwszy mecz play-off siatkarki Sokoła & Hagric rozegrają w sobotę 6 kwietnia u siebie (początek o godzinie 17:00). Rewanż odbędzie się tydzień później w Jarosławiu. Gospodyniami ewentualnego trzeciego spotkania będą znowu podopieczne Mikołaja Mariaskina.

Mogilnianki faworytkami

W pierwszej rundzie play-off rozgrywek ligowych zwykle rolę faworyta przydziela się drużynie wyżej sklasyfikowanej. W przypadku tej pary więcej szans daje się ekipie z Mogilna. Jednak Mikołaj Mariaskin przestrzega przed takim stawianiem sprawy. – Skład czołowej ósemki pierwszej ligi kobiet jest mocny. Jest kilka wyrównanych zespołów. Spodziewam się ciekawej rywalizacji. Mogą też być zaskakujące rozstrzygnięcia – przyznał Mikołaj Mariaskin.

Przypomnijmy, że w fazie zasadniczej Sokół & Hagric Mogilno wygrał u siebie z zespołem z Jarosławia 3:2 i przegrał na wyjeździe 0:3.Byliśmy wtedy po ciężkiej podróży, ale nie zmienia to faktu, że rywalki były dużo lepsze – podkreślił trener siatkarek z Mogilna.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2024-04-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2024 Strefa Siatkówki All rights reserved