Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Trener MCKiS-u Jaworzno zrezygnował z funkcji

Trener MCKiS-u Jaworzno zrezygnował z funkcji

fot. krispol1liga.pl

Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki, w ostatnim zespole zaplecza PlusLigi nastąpi zmiana szkoleniowca. Z funkcji pierwszego trenera MCKiS-u Jaworzno zrezygnował Mariusz Syguła. Drużyna pod jego wodzą w rozgrywkach 2020/2021 wygrała tylko jeden mecz.

MCKiS Jaworzno w trwającym sezonie Tauron 1. Ligi spisuje się poniżej oczekiwań. Dotychczas zespół wygrał tylko jeden mecz – w 6. kolejce pokonując 3:1 Krispol Września. W jedenastu spotkaniach jaworznianie zgromadzili 5 punktów, wygrywając zaledwie 9 z 40 rozegranych przez siebie setów. Dwukrotnie MCKiS doprowadził do tie-breaka (z Olimpią Sulęcin i ZAKSĄ Strzelce Opolskie), dwa razy uległ 1:3 (z BBTS-em i Lechią), a pozostałe pojedynki przegrał 0:3. Drużynie nie pomogła zmiana rozgrywającego. W trakcie sezonu do MCKiS-u dołączył Krzysztof Bieńkowski, zaś do BBTS-u Bielsko-Biała przeszedł Damian Czetowicz.W minioną sobotę zespół mimo starań nie zdołał ugrać nawet seta ze znajdującym się również w strefie spadkowej AZS-em AGH Kraków. Jaworznianie od pewnego czasu zajmują ostatnią lokatę w tabeli i niewiele wskazuje na to, by zdołali szybko wydostać się z miejsca, które nie zapewnia pozostania na zapleczu PlusLigi. Jak dowiedziała się Strefa Siatkówki z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Mariusz Syguła, który na tym stanowisku był od sezonu 2019/2020, kiedy to zastąpił Mariusza Łozińskiego. Wcześniej Syguła był rozgrywającym zespołu z Jaworzna, a po zakończeniu kariery został drugim szkoleniowcem MCKiS-u.

W najbliższym spotkaniu zespół z Jaworzna poprowadzi dotychczasowy drugi trener – Jacek Sowa. MCKiS w sobotę w ramach 13. kolejki zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z Norwidem Częstochowa.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved