Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Trener Allianz MTV Stuttgart zrezygnował ze stanowiska

Trener Allianz MTV Stuttgart zrezygnował ze stanowiska

fot. Klaudia Piwowarczyk

W półfinale Pucharu Niemiec Allianz MTV Stuttgart nieoczekiwanie przegrał 1:3 z SC Potsdam. I chociaż siatkarki ze Stuttgartu w rozgrywkach ligowych aktualnie zajmują 3. miejsce, to z funkcji pierwszego trenera zrezygnował Giannis Athanasopoulos. W klubie nie ukrywają, że ta decyzja jest dla wszystkich dużym zaskoczeniem.

W niemieckich mediach pojawiły się głosy, że rezygnacja Athanasopoulosa to pokłosie krytyki ze strony władz klubu. W związku z tym Allianz MTV Stuttgart wystosował oświadczenie, w którym przybliżono kibicom tę sytuację.Zarząd klubu nie ukrywał, że porażka w półfinale Pucharu Niemiec była dla wszystkich dużym rozczarowaniem. Postanowiono zatem przeprowadzić z zespołem i sztabem szkoleniowym szereg dyskusji, a ich efektem miały być pozytywne zmiany w kolejnych meczach.

Okazało się jednak, że na zaproponowane rozwiązania nie zgodził się Giannis Athanasopoulos. Szkoleniowiec poprosił o rozwiązanie kontraktu, który miał obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Zarząd klubu, mimo zaskoczenia, zdecydował się przystać na prośbę greckiego trenera.

Prowadzenie zespołu przejmie dotychczasowy asystent Athanasopoulosa – Erik Reitsma. Przed nim duże wyzwania, bowiem zespół czekają nie tylko mecze ligowe, ale również udział w Lidze Mistrzyń. W dniach 8-10 grudnia niemiecki team czeka pierwszy pucharowy turniej w grupie D. Allianz MTV rywalizować będzie z Dinamo Moskwa, Lokomotiwem Kaliningrad i Eczacibasi Stambuł.

źródło: allianz-mtv-stuttgart.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved