Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Kowalski: Jestem zadowolony z gry moich zawodników

Tomasz Kowalski: Jestem zadowolony z gry moich zawodników

Olimpia Sulęcin w świetnym stylu rozpoczęła Nowy Rok. Na wyjeździe pokonała ZAKSĘ Strzelce Opolskie 3:0 w meczu 16. kolejki TAURON 1. Ligi. – Jestem zadowolony z gry moich zawodników – powiedział Tomasz Kowalski, trener sulęcinian.

Siatkarze Olimpii mogą mieć wiele powodów do zadowolenia na początku Nowego Roku 2021. W środę bez straty seta wygrali na wyjeździe z ZAKSĄ. Gospodarze w czasie tego spotkania nie mieli zbyt wielu argumentów, aby nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Dwie pierwsze partie przyjezdni wygrali pewnie do 16.

Sam mecz, jak i wynik mógł się podobać. Jestem zadowolony z gry moich zawodników. Zrealizowali taktykę. Swoje zadanie wykonali również w polu serwisowym. Najważniejsze, że na wyjeździe obcym terenie zdobywamy trzy punkty – powiedział Tomasz Kowalski, trener Olimpii.

Najbardziej wyrównana była trzecia część starcia, ale w jej końcówce więcej zimnej krwi zachowali sulęcinianie. – Rzeczywiście końcówka trzeciego seta była ważna. Byli skoncentrowani. Nie zmienialiśmy żadnych założeń. Pomimo równej walki można było odnieść wrażenie, że zawodnicy czuli się pewnie. Końcówka potoczyła się na naszą korzyść – zakończył sternik drużyny z Sulęcina.

źródło: tauron1liga.pl