Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tomasz Fornal: W naszej grze nie było chyba żadnych pozytywów

Tomasz Fornal: W naszej grze nie było chyba żadnych pozytywów

Nie tak półfinał Ligi Mistrzów wyobrażali sobie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. Mistrzowie Polski wyraźnie przegrali z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, nie znajdując punktu zaczepienia. – Wynik jest, jaki jest. Za tydzień rewanż, my postaramy się i zrobimy wszystko, żeby odwrócić losy tej rywalizacji, żeby ten złoty set się odbył. Trzeba otwarcie przyznać, że z taką grą, jak ta, na pewno do tego nie dojdzie – przyznał gorzko przyjmujący jastrzębian Tomasz Fornal.

Jastrzębski Węgiel miał swoje problemy przed pierwszym półfinałowym starciem w Ligi Mistrzów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Kędzierzynianie szybko zaczęli dominować na boisku i chociaż podopieczni Andrei Gardiniego kilka razy gonili wynik, to ani razu nie udało im się przechylić szali na swoją korzyść.

Nie tak miał wyglądać ten półfinał Ligi Mistrzów. Nawet, kiedy pojawiają się jakieś problemy, to to jest jednak inna skala emocji, inna skala motywacji i pomimo wszystko powinno to z naszej strony lepiej wyglądać – przyznał szczerze Tomasz Fornal.Wynik jest, jaki jest. Za tydzień rewanż i my postaramy się i zrobimy wszystko, żeby odwrócić losy tej rywalizacji, żeby ten złoty set się odbył. Trzeba otwarcie przyznać, że z taką grą, jak ta, na pewno do tego nie dojdzie – podsumował przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

W pierwszym półfinale wszystkie karty miała w swoich rękach ZAKSA, wicemistrzowie Polski solidnie przyjmowali, kończyli sytuacyjne akcje i nie mieli problemów z czytaniem gry rywali. – ZAKSA w każdym jednym siatkarskim elemencie była lepsza i zasłużenie wygrała 3:0 – skwitował Tomasz Fornal.

Przed obiema drużynami jeszcze dwa mecze. W niedzielę zmierzą się w ramach ostatniej kolejki PlusLigi, a już w czwartek odbędzie się rewanżowe starcie Ligi Mistrzów. –  Na szczęście ta rywalizacja nie kończy się na tym jednym meczu. Cały czas możemy odwrócić losy tej rywalizacji. Bardzo liczę, że uda nam się to zrobić i w Kędzierzynie-Koźlu doprowadzimy do złotego seta. Żeby tak się stało, musimy dużo lepiej zagrać – zapowiedział Fornal. Zdaje on sobie jednak sprawę, że taka gra jak ta ze środowego meczu, niewiele da jego drużynie. – Wydaje mi się, że to to był jeden z gorszych meczów w naszym wykonaniu. Podobnie jak ten z finału Pucharu Polski. Nie możemy prezentować takiego poziomu siatkarskiego, w naszej grze nie było chyba żadnych pozytywów – podsumował Tomasz Fornal.