Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Świetny powrót Roleskiego, dwa punkty zostają w Tarnowie

TL: Świetny powrót Roleskiego, dwa punkty zostają w Tarnowie

fot. Michał Szymański

Ważne spotkanie w 12. kolejce rozegrały sąsiadujące ze sobą w tabeli zespoły Roleskiego Grupy Azoty Tarnów i OnlyBio Pałacu Bydgoszcz. Pałacanki zwycięstwem za trzy punkty odskoczyłyby rywalkom w klasyfikacji, jednak nie wykorzystały swojej szansy. Gospodynie doprowadziły do tie-breaka i ostatecznie dwa punkty pozostały w Tarnowie. Był to również ostatni mecz w barwach ekipy z Bydgoszczy Moniki Gałkowskiej, która przenosi się do ligi włoskiej.

Od prowadzenia 3:1 rozpoczęły mecz bydgoszczanki, ale po bloku Katarzyny Marcyniuk na Kolecie Łyszkiewicz zrobiło się po 3. Mocne zbicie Moniki Gałkowskiej ponownie dało dwa punkty przewagi przyjezdnym (8:6). Gdy w aut zaatakowała Wiktoria Kowalska, zrobiło się już 12:8 dla gości, a w kolejnej akcji piłkę przechodzącą zbiła Łyszkiewicz. W końcówce przyjezdne nie oddały prowadzenia, dwa ostatnie punkty dla Pałacu zdobyła w tym secie Gałkowska.Początek drugiej partii był wyrównany, po ataku Kowalskiej było 4:4. Plasowany atak zaprezentowała Gałkowska i Pałacanki wyszły na dwa punkty prowadzenia (7:5), a po bloku Anny Lewandowskiej na Wiktorii Kowalskiej było 11:8 dla gości. Blok Marty Łyczakowskiej na Ewelinie Żurowskiej dał remis po 13, ale tarnowianki nie wykorzystały okazji. Trzy kolejne punkty powędrowały bowiem na konto rywalek i o czas musiał prosić trener Marcin Wojtowicz. W końcówce czekało nas sporo emocji, bowiem zespoły zagrały na przewagi. Na 24:24 obiła blok Gabriela Ponikowska, ale w kolejnej akcji Klaudia Świstek została zatrzymana, a seta zakończyła Gałkowska.

W trzecim secie od początku oglądaliśmy wyrównaną walkę. Po ataku z obiegnięcia Ponikowskiej było 4:4, a kolejny remis mieliśmy po ataku Marcyniuk (10:10). W połowie partii na trzypunktowe prowadzenie wyszły tarnowianki i przy stanie 15:12 o czas poprosił trener Mirosław Zawieracz. O kolejną przerwę musiał prosić bardzo szybko, bowiem jego zespół przegrywał 14:18. Wydawało się, że tarnowianki złapały wiatr w żagle. Świetnie w obronie spisywała się Katarzyna Marcyniuk. Gdy Łyszkiewicz nie przyjęła zagrywki Łyczakowskiej, zrobiło się 20:15 dla gospodyń. Rywalki nie zamierzały się jednak poddać. Blok-aut po ataku Gałkowskiej zmniejszył straty Pałacanek do trzech „oczek” (19:22), a po kolejnym punkcie dla bydgoszczanek o czas poprosił trener gospodyń. W końcówce tarnowianki utrzymały koncentrację i zwycięstwem 25:22 przedłużyły losy meczu.

Początek czwartego seta to ponownie wyrównana gra po obu stronach siatki. Po świetnym ataku Wiktorii Kowalskiej tarnowianki prowadziły 6:5, ale chwilę później znów mieliśmy remis (7:7). Atak Moniki Gałkowskiej po bloku dał minimalne prowadzenie Pałacankom (9:8). Przewaga przechodziła to na jedną, to na drugą stronę. Po bloku na Żurowskiej tarnowianki prowadziły 11:10. Dwupunktową przewagę przyjezdne zyskały po mocnym ataku Kolety Łyszkiewicz. Po kolejnym punkcie dla bydgoszczanek o czas poprosił trener Wojtowicz. Gdy mocno zaatakowała Łyszkiewicz, było 19:17 dla gości. Tarnowianki ruszyły do walki, dwa punkty z rzędu zdobyła dla nich Katarzyna Marcyniuk i o czas poprosił szkoleniowiec Pałacu. W końcówce nie brakło emocji, oba zespoły rzuciły na szalę 100% swoich sił. Po ataku Marcyniuk było 23:21 dla gospodyń.  Katarzyna Marcyniuk grała jednak jak z nut i to ona wykonała ostatni atak w czwartym secie.

Tie-breaka dobrze rozpoczęły tarnowianki, które po ataku Klaudii Świstek prowadziły 3:1. Dodatkowo Pałacanki popełniały błędy i przy stanie 6:1 o czas musiał prosić trener Mirosław Zawieracz. Po przerwie dwa ataki z rzędu skończyła Monika Gałkowska. Zespoły zmieniły strony przy prowadzeniu tarnowianek 8:3. Po autowym ataku Eweliny Żurowskiej gospodynie miały już pewną przewagę 11:4. Siatkarki z Tarnowa spokojnie zmierzały do wygranej, chociaż jeszcze przy stanie 13:7 o czas poprosił trener Wojtowicz, aby uspokoić grę swojego zespołu w ostatnich minutach meczu. Ostatni punkt w tym spotkaniu należał do Katarzyny Marcyniuk.

MVP: Katarzyna Marcyniuk

Roleski Grupa Azoty Tarnów – OnlyBio Pałac Bydgoszcz 3:2
(21:25, 24:26, 25:22, 25:22, 15:10)

Składy zespołów:
Roleski Grupa Azoty: Łyczakowska (4 pkt.), Kowalska (16), Marcyniuk (26), Ociepa (6), Świstek (16), Ponikowska (15), Żurawska (libero) oraz Rybak, Szumera (1), Szczepańska i Pawłowska (libero)
OnlyBio Pałac: Bałdyga (4), Łyszkiewicz (20), Gałkowska (23), Różyńska (6), Żurowska (17), Lewandowska (12), Witkowska (libero) oraz Nowakowska (1), Kobus (1) i Mazurek (1)

Zobacz również:
Wyniki i tabela TAURON Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę