Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Stal Mielec lepsza od Pałacu Bydgoszcz i z utrzymaniem

TL: Stal Mielec lepsza od Pałacu Bydgoszcz i z utrzymaniem

W meczu dwóch drużyn zajmujących niskie miejsca w ligowej tabeli lepszy okazał się beniaminek z Mielca. Podopieczne trenera Mateusza Grabdy dzięki temu zwycięstwu zapewniły sobie utrzymanie i zrównały się liczbą punktów z ekipą z Wrocławia. Bydgoszczanki są o krok od tego celu.

Zdecydowana przewaga

Mielczanki od samego początku spotkania narzuciły swój styl gry. Po ataku Emilii Muchy prowadziły 7:4. Ekipa z Bydgoszczy popełniła błędy własne, w ataku punktowała Emilia Mucha nie zawodziła Weronika Gierszewska, było 12:7 dla drużyny z Podkarpacia. Po kolejnym błędzie drużyny znad Brdy było 14:6 dla Stali. Inicjatywa należała do miejscowych, bydgoszczanki myliły się w polu zagrywki przegrywały 11:19. Punktowe zbicia Weroniki Gierszewskiej dały serię piłek setowych mielczankom (24:16). Seta atakiem zakończyła Sonia Kubacka.

Poszły za ciosem

Otwarcie drugiej partii należało do gospodyń. W polu zagrywki ręki nie zwalniała Emilia Mucha, jej koleżanki punktowały w bloku. Tablica wyników wskazała ich prowadzenie 6:2, o przerwę na żądanie poprosił szkoleniowiec gości. Posunięcie to nic nie zmieniło w grze przyjezdnych. Rozpędzone mielczanki powiększyły przewagę do pięciu punktów, po czym to one zanotowały przestój. Po atakach Dominiki Witowskiej oraz Joanny Sikorskiej przewaga Stali zmalała do dwóch punktów (8:6). Po asie wspomnianej Witowskiej Stal miała zaledwie jeden punkt zapasu (9:8). Przy stanie 10:8 dla Stali inicjatywę przejęły bydgoszczanki, dzięki Joannie Sikorskiej odrobiły straty i wysunęły się na minimalne prowadzenie (11:10). Do stanu po 13 obie ekipy grały punkt za punkt, po czym do głosu doszły zawodniczki z Mielca. Przy serii zagrywek Emilii Muchy było 19:13 dla Stali, siatkarki Pałacu popełniły błędy własne, w jednym ustawieniu straciły sześć punktów z rzędu. Jak się później okazało był to przełomowy moment tego seta. Wprawdzie w końcówce bydgoszczanki zniwelowały straty do dwóch, przegrywały 21:23. Ostatnie słowo należało do gospodyń, które po błędzie Nowakowskiej zapisały partię numer dwa na swoje konto.

Do stanu po 9 wynik oscylował wokół remisu. Sprawy w swoje ręce wzięła Izabela Bałucka, ze skrzydła punktowała Katarzyna Bryda. Z dobrej strony pokazała się także Weronika Gierszewska było 12:9 dla Stali. Bydgoszczanki nie poddawały się, odpowiedziały zagrywkami Poli Nowakowskiej było 13:12 dla nich. Grę przerwał trener Mateusz Grabda. Wynik ponownie oscylował wokół remisu. Mielczanki po asie serwisowym Sonii Kubackiej prowadziły 17:15. Do remisu po 17  doprowadziła Pola Nowakowska. wynik remisowy utrzymał się do stanu po 22. Wówczas po raz kolejny dała o sobie znać Izabela Bałucka. Nie od zatrzymania w ataku była Weronika Gierszewska, która atakiem zakończyła mecz i została wybrana MVP.

MVP: Weronika Gierszewska

ITA TOOLS Stal Mielec – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:22, 25:22)

Stal: Bryda (6), Bałucka (3), Mucha (10), Gierszewska (20), Kubacka (5), Kucharska (2), Pancewicz (libero) oraz Janković, Łyduch (libero)
Pałac: Gorzkiewicz (2), Nowakowska (14), Sikorska (14), Makarewicz (1),  Paluszkiewicz (5), Witowska (6), Saad () oraz Bałdyga (1), Łyszkiewicz (4), Gliwa