Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pierwsza w sezonie wygrana zespołu z Piły

TL: Pierwsza w sezonie wygrana zespołu z Piły

Poniedziałek okazał się szczęśliwym dniem dla zespołu PTPS-u Piła. Podopieczne Adama Grabowskiego cieszyć się mogą z pierwszego zwycięstwa w sezonie 2020/2021. Ani jednego punktu z Piły, mimo znakomitego początku, nie wywiozły zawodniczki Jokera Świecie.  Prawdziwą demonstrację siły pilanki pokazały zwłaszcza w ostatnim secie. MVP została Sylwia Kucharska.

Mecz lepiej otworzyły siatkarki Jokera Świecie, które dzięki skutecznym atakom Joanny Sikorskiej, zdołały wyjść na dwupunktowe prowadzenie. Do tego asa serwisowego dołożyła jeszcze Magdalena Jurczyk i po chwili przyjezdne miały już na swoim koncie o pięć oczek więcej od gospodyń (5:0). Ponadto, zawodniczki ze Świecia niemal każdą piłkę starały się przyjąć w punkt, wobec czego pilanki nie były w stanie ani trochę skrócić dystansu dzielącego obydwie drużyny. Po ataku w antenkę w wykonaniu Aliny Bartkowskiej gospodynie traciły aż siedem punktów (7:14). Co prawda pilankom udało się jeszcze poprawić jakość gry w tej partii, ale było już zdecydowanie za późno, aby mogły zawalczyć o wygraną. To więc zespół Jokera Świecie szczęśliwie dla siebie zakończył pierwszą odsłonę tego meczu za pomocą swojego skutecznego bloku (25:15).

Porażka zmotywowała pilanki, które lepiej rozpoczęły partię numer dwa. Dzięki skutecznym atakom Kolety Łyszkiewicz zdołały bowiem wyjść na dwupunktowe prowadzenie (4:2). Zawodniczki Jokera Świecie nie zamierzały się jednak poddawać i dzięki niesamowitej skuteczności Joanny Sikorskiej szybko doprowadziły do remisu (8:8). Od tego momentu rozpoczęła się walka punkt za punkt, której nie przerwał nawet as serwisowy atakującej Jokera. W okolicach końcówki przyjezdne zaczęły jednak popełniać błędy, wobec czego cenne dwa oczka więcej miały na swoim koncie siatkarki z Piły (17:15). Do tego pilanki okazały się niezwykle czujne na siatce i raz po raz zatrzymywały ataki Joanny Sikorskiej. Od tej pory gospodynie nie dały już sobie odebrać zwycięstwa w tym secie i to one triumfowały po ataku ze środka w wykonaniu Gabrieli Ponikowskiej (25:20).

Trzecią partię lepiej rozpoczęły pilanki, które szybko wyszły na dwupunktowe prowadzenie (3:1). Siatkarki Jokera ponownie się jednak nie poddały i dzięki punktowej zagrywce Oliwii Urban oraz udanych atakach Magdaleny Jurczyk wynik wskazał na remis (8:8). Ten stan nie utrzymał się zbyt długo, gdyż ręki na zagrywce nie wstrzymywała także Sylwia Kucharska i to znowu pilanki były o trzy oczka lepsze (11:8). Myliła się za to w ataku Judyta Gawlak, co ponownie spowodowało wyrównanie wyniku. Błędów nie uniknął także zespół Jokera Świecie, wobec czego na prowadzenie w połowie tej zaciętej odsłony zdołały wyjść gospodynie (15:12). Nie obyło się jednak bez zaciętej końcówki, gdyż po ataku Adrianny Kukulskiej kolejny już raz w tym secie wynik wskazał na remis (22:22). O losach tej partii zadecydował więc dopiero atak w aut Joanny Sikorskiej, który przesądził o wygranej gospodyń (25:23).

Kolejnego seta świetnie otworzyła Koleta Łyszkiewicz, dzięki której to pilanki wyszły od razu na prowadzenie (3:1). Z czasem udało im się jeszcze powiększyć tę przewagę, która po błędzie siatkarek Jokera wyniosła aż pięć oczek (10:5). Zdawało się więc, że pilanki robią dosłownie wszystko, aby już nie wypuścić tego zwycięstwa z rąk. Po ataku Gabrieli Ponikowskiej kończącym niezwykle długą akcję miały już więc o siedem punktów więcej od swoich przeciwniczek (17:10). W dodatku, świetnie w ataku spisywała się także Marta Wellna, co jedynie pogarszało sytuację Jokera Świecie w tej partii. W końcówce gospodynie notowały jeszcze na swoim koncie blok za blokiem i po chwili to one mogły się cieszyć ze zwycięstwa w całym meczu po ataku Natalii Skrzypkowskiej (25:14).

MVP: Sylwia Kucharska

Enea PTPS Piła –  Joker Świecie 3:1
(15:25, 25:20, 25:23, 25:14)

PTPS: Gawlak (13), Pelczarska, Skrzypkowska (19), Wellna (8), Kubacka, Bartkowska, Pawłowska (libero) oraz Gądek, Ponikowska (8), Kucharska (4) i Łyszkiewicz (20)
Joker: Marcyniuk (3), Brzoska (9), Sikorska (17), Wenerska (2), Urba (12), Jurczyk (9), Nowak (libero) Urbanowicz, Kukulska (6), Muszyńska Aleksandra, Kowalska (6) i Muszyńska Adrianna