Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pewna wygrana Budowlanych Łódź w Bydgoszczy

TL: Pewna wygrana Budowlanych Łódź w Bydgoszczy

Szóste zwycięstwo z rzędu w TAURON Lidze odniosły siatkarki Grot Budowlanych Łódź.  Podopieczne trenera Błażeja Krzyształowicza nie dały większych szans zespołowi z Bydgoszczy. Przeważały pod każdym względem i do swojego miasta wróciły bez przegranego seta i z trzema punktami. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Zuzannę Górecką.

Dwa dobre ataki Zuzanny Góreckiej otworzyły to spotkanie. Gospodynie blokami ustawionymi przez Magdalenę Hawryłę oraz Alexandrę Dascalu doprowadziły szybko do wyrównania i od tego momentu punkty były zdobywane naprzemiennie przez oba zespoły. Serię tę przerwała dopiero wygrana akcja przez Monikę Fedusio, która dobrze weszła w ten mecz i często pokazywała się zwłaszcza w ofensywie. Po ataku z drugiej piłki Julii Nowickiej trener Piotr Matela poprosił o przerwę, gdyż dystans między zespołami zwiększył się do czterech ,,oczek”. Wprawdzie tuż po niej trafiła Ewelina Żurowska, ale potem przydarzył się miejscowym przestój, który kosztował je przegraniem sześciu akcji pod rząd (7:16). W środkowym fragmencie seta próbowały się jeszcze zebrać do pogoni za rywalkami i po skończeniu kontry przez Żurowską zrobiło się 10:16, ale siatkarki Budowlanych grały zbyt dobrze, aby mogły się czuć choć przez chwilę zagrożone. Po zatrzymaniu podwójnym blokiem Emilii Muchy miały osiem punktów przewagi, którą utrzymały do końca pierwszej partii zakończonej uderzeniem ze środka przez Kornelię Moskwę.

W drugim secie na boisku pozostała Paulina Damaske, która zmieniła Veronikę Jones-Perry. Od samego początku warunki gry dyktowały przyjezdne, które prowadziły 5:2, ale za sprawą własnych błędów dały się dogonić. Stan taki nie utrzymywał się długo, gdyż przy zagrywce Moniki Fedusio łodzianki ponownie odskoczyły. Wykorzystany atak z szóstej strefy oraz as serwisowy reprezentantki Polski potwierdzały tylko, że była liderką swojej drużyny w tym pojedynku (12:8). Po stronie Pałacu dobrą zmianę dała Marta Ziółkowska, której ataki z obiegnięcia pozwoliły im zmniejszyć dystans do swoich przeciwniczek. Jednopunktowa różnica utrzymywała się przez dłuższy czas i dopiero wykorzystana kontra przez Jones-Perry sytuację tę zmieniła (21:18). Amerykanka po powrocie na boisku zdecydowanie poprawiła swoją skuteczność i często była uruchamiana w ofensywie. Końcówka drugiej partii przebiegła pod kontrolą zawodniczek Błażeja Krzyształowicza. Zakończyły ją as serwisowy Zuzanny Góreckiej oraz ,,obicie” rąk blokujących przez Fedusio, po których było już 2:0.

Trener Matela próbował szukać optymalnego składu, dlatego na boisku pozostały Marta Ziółkowska oraz Julia Reszelewska. Wzorem poprzednich setów szybko przewagę uzyskały przyjezdne, które po trafieniu Moniki Fedusio prowadziły 7:3. Bydgoszczanki bardzo słabo prezentowały się w ataku. Widoczne to było zwłaszcza na skrzydłach, gdzie nie zawodziła tylko i wyłącznie Ewelina Żurowska. Kiedy Alexandra Dascalu trafiła w antenkę ich sytuacja była coraz trudniejsza (8:13) i nic nie wskazywało na to, żeby miała się poprawić. Tym bardziej, że błędy francuskiej atakującej mnożyły się. Po wykorzystaniu kontrataku na lewej flance przez Zuzannę Górecką było już 17:10 i wszystko wskazywało na to, że spotkanie to wkrótce się zakończy. Julia Nowicka, w przeciwieństwie do swojej vis a vis, miała duży komfort rozegrania, gdyż jej koleżanki kończyły posyłane do nich piłki. Wprawdzie w samej końcówce nieco się rozluźniły, dzięki czemu ich przewaga stopniała (22:16), ale do samego końca pozostały niezagrożone i po wykorzystaniu przechodzącej piłki przez Fedusio zgarnęły komplet punktów na swoje konto.

MVP: Zuzanna Górecka

Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3
(17:25, 20:25, 17:25)

Pałac: Dascalu (6), Hawryła (6), Mazurek (1), Żurowska (9), Różyńska (3), Bidias (4), Jagła (libero) oraz Reszelewska (libero), Ziółkowska (5), Lijewska (1), Michalewicz i Mucha (1)
Budowlani: Nowicka (2), Lisiak (5), Górecka (16), Jones-Perry (11), Fedusio (15), Moskwa (4), Stenzel (libero) oraz Kędziora i Damaske (1)