Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Pałac wygrywa za trzy punkty w Świeciu

TL: Pałac wygrywa za trzy punkty w Świeciu

Zespół Jokera Świecie w zeszłym tygodniu pokonał pewnie DPD Legionovię, ale w meczu 6. kolejki musiał już uznać wyższość bardziej doświadczonych siatkarek Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz. Zespół Piotra Mateli na wyjeździe triumfował 3:1 i zgarnął komplet punktów.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla zespołu z Bydgoszczy, który od razu zdołał wyjść na czteropunktowe prowadzenie. Wśród przyjezdnych świetną zagrywką popisała się jeszcze Magdalena Hawryła, ale było to zbyt mało, aby dało się powstrzymać gospodynie przed wyrównaniem wyniku (9:9). Siatkarkom ze Świecia nie udało się jednak wyjść na prowadzenie i w okolicach końcówki znowu przegrywały dwoma oczkami, do czego przyczyniła się kolejna punktowa zagrywka Magdaleny Hawryły (16:18). Gospodynie wykorzystały więc swoją szansę dopiero po błędzie w ataku Marty Ziółkowskiej i tym samym zaostrzyły jeszcze rywalizację w tym secie. W decydujących momentach to jednak zawodniczki Pałacu Bydgoszcz okazały się lepsze i to one mogły się cieszyć z wygranej po skutecznym ataku Eweliny Żurowskiej (25:23).

Drugą partię świetnie otworzyła Alexandra Dascalu, która punktowała nie tylko w atakach, ale i na zagrywce (4:1). Siatkarki Jokera nie pomagały sobie za to popełniając błędy własne, co jedynie umacniało Pałac Bydgoszcz na prowadzeniu (9:3). Dopiero dobra gra Oliwii Urban zmotywowała gospodynie do odrabiania strat, dzięki czemu zmniejszyły się one do czterech oczek. Kolejne błędy zawodniczek z Jokera sprawiły jednak, że bydgoszczanki zdołały powrócić do swojej wysokiej przewagi (16:9). Dodały do tego jeszcze czujną grę na siatce i w końcówce bardzo pewnie zmierzały już po wygraną w kolejnym secie. To więc siatkarki z Bydgoszczy triumfowały po raz kolejny po skutecznym ataku Alexandry Dascalu (25:15).

Przegrana zmotywowała gospodynie do walki i to właśnie one lepiej rozpoczęły trzecią partię. Po skutecznym bloku na Alexandrze Dascalu i świetnej zagrywce Katarzyny Wenerskiej to one mogły się więc cieszyć z czteropunktowej przewagi (5:1). Dobra gra na siatce gospodyń przynosiła im kolejne zdobycze punktowe i jedynie umacniała je na prowadzeniu. Z czasem zaczęły jednak popełniać błędy i ich przewaga po ataku w aut Oliwii Urban stopniała do zaledwie dwóch oczek (12:10). Bydgoszczanki skorzystały więc ze swojej szansy i po ataku Alexandry Dascalu z prawego skrzydła to one wyszły na prowadzenie. W decydującym momencie dwa asy serwisowe z rzędu zanotowała jednak na swoim koncie Joanna Sikorska i  tym razem to Joker Świecie był bliższy wygranej (21:19). Świetną zagrywką w ekipie z Bydgoszczy popisała się natomiast Emilia Mucha, wobec czego o losach tego seta zdecydowała dopiero gra na przewagi, w której lepsze okazały się gospodynie (26:24).

Czwartego seta lepiej rozpoczęły zawodniczki z Bydgoszczy, które po błędzie w ataku Katarzyny Marcyniuk wyszły na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Kolejne problemy Jokera sprawiły, iż przyjezdne coraz pewniej zaczęły czuć się na boisku, co pomogło im w powiększeniu przewagi w połowie tej partii (15:11). Do tego dołożyła jeszcze asa serwisowego Magdalena Hawryła, co jeszcze bardziej zbliżyło jej zespół do wygranej w czwartej odsłonie. Świetnie w końcówce zagrywała także Regiane Bidias i po chwili to bydgoszczanki mogły się cieszyć ze zwycięstwa w tym meczu w wyniku kolejnego nieporozumienia po stronie gospodyń (15:25).

MVP: Alexandra Dascalu

Joker Świecie – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:3
(23:25, 15:25, 26:24, 15:25)

Joker: Urbanowicz (2 pkt.), Kukulska (5), Sikorska (17), Wenerska (4), Urban (7), Jurczyk (16), Nowacka (libero) oraz Nowak (libero), Marcyniuk (11), Brzoska (2), Kowalska, Gorzkiewicz
Pałac: Dascalu (28), Ziółkowska (11), Hawryła (15), Żurowska (15), Michalewicz (4), Bidias (6), Jagła (libero) oraz Mucha