Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Opolanki ugrały w Rzeszowie seta

TL: Opolanki ugrały w Rzeszowie seta

Kolejne trzy punkty dopisały do swojego dorobku w Tauron Lidze siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów. Tym razem w pokonanym polu ekipa Stephane’a Antigi pozostawiła Uni Opole. Rywalki zdołały wygrać jednak seta.

Spotkanie lepiej zaczęły gospodynie, które po ataku Kary Bajemy miały już o trzy oczka więcej (5:2). Powiększyły jeszcze swoją przewagę, gdy siatkarki z Opola zaczęły popełniać błędy. Szczególnie, że dobrze spisywała się Bruna Honorio Marques. W połowie seta rzeszowianki zdawały się więc pewnie zmierzać po wygraną w premierowej odsłonie (15:7). Dopiero skuteczne ataki Marty Orzyłowskiej zmniejszyły nieco dystans między drużynami Było to jednak zbyt mało na dobrze grające zawodniczki Developresu, które zwyciężyły po udanej akcji w wykonaniu Bruny Honorio (25:18).

Drugą partię lepiej otworzył zespół z Opola, który po swoim bloku wyszedł od razu na dwupunktowe prowadzenie. Rzeszowianki odpowiedziały jednak tym samym, a po atakach Anny Stencel miały już o osiem oczek więcej (11:3). W dobrej dyspozycji była także Izabella Rapacz, dzięki czemu można było mówić o dominacji Developresu w tym secie (20:7). W końcówce gospodynie popisały się jeszcze paroma udanymi blokami, a „kropkę nad i” postawił ten w wykonaniu Dominiki Witowskiej (25:9).

Od trzypunktowego prowadzenia Developresu rozpoczęła się kolejna odsłona. Siatkarki z Opola tym razem postanowiły jednak nie odpuszczać i przy zagrywce Regiane Bidias doprowadziły do remisu (15:15). To natomiast zapoczątkowało zaciętą walkę punkt za punkt, która trwała aż do do samego końca. Tym razem konieczna okazała się więc gra na przewagi. W niej lepiej poradziły sobie przyjezdne, które zwyciężyły po błędzie popełnionym w ataku przez Brunę Honorio (25:27).

Czwarta partia także rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia zespołu z Rzeszowa. Umocnił się na nim jeszcze, gdy blokiem popisała się Magdalena Jurczyk (6:2). Rzeszowianki popracowały jeszcze w ataku i w połowie seta miały już o osiem oczek więcej. Szczególnie, że w dobrej dyspozycji w dalszym ciągu była Bajema. Dopiero w końcówce przydarzył jej się błąd, przez co zmniejszył się dystans (17:21). Siatkarka Developresu zrehabilitowała się jednak w końcowych akcjach i rzeszowianki mogły się cieszyć z wygranej w całym spotkaniu po zepsutym ataku Bidias (17:25).

MVP: Katarzyna Wenerska

Developres Bella Dolina Rzeszów – Uni Opole 3:1
(25:18, 25:9, 25:27, 25:17)

Developres: Honorio (16), Blagojević (17), Stencel (9), Wenerska (3), Bajema (20), Jurczyk (8), Szczygłowska (libero) oraz Witkowska (3), Rapacz (4), Przybyła (libero) i Bińczycka
Uni: Orzyłowska (10), Stronias (7), Bidias (10), Pellegrino (11), Makarowska, Bączyńska (5), Adamek (libero) oraz Pamuła (3), Muszyńska (1) i Wołodko (1)