Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Legionowianki z małym potknięciem, ale bez straty punktu

TL: Legionowianki z małym potknięciem, ale bez straty punktu

Siatkarki DPD IŁ Capital Legionovii Legionowo podejmowały ostatnią w tabeli Eneę PTPS Piła. Dwa pierwsze sety, choć wyrównane jedynie w końcówce, padły łupem gospodyń, ale w trzeciej partii inicjatywa należała już do pilanek. Nie były one jednak w stanie przeciwstawić się wyżej notowanym rywalkom i z Legionowa wyjechały bez punktu.

Początek meczu należał do legionowianek, które po asie serwisowym Pauliny Majkowskiej i udanej kontrze Julie Oliveiry Souzy odskoczyły od rywalek na cztery oczka (7:3). Popełniały jednak sporo błędów, a skuteczny atak Kolety Łyszkiewicz pozwolił zbliżyć się PTPS-owi do przeciwniczek (8:9). Przyjezdne dzielnie walczyły, ale atak ze środka Mai Tokarskiej, a następnie seria trudnych zagrywek różański sprawiła, że to podopieczne Alessandro Chiappiniego dyktowały warunki gry (18:14). Na zagrywce punktowała Tokarska, a po akcji Jessicy Rivero-Marin zmierzały do sukcesu (22:17). W końcówce w ich szeregi wkradło się rozprężenie, a Angelika Wystel pozwoliła pilankom odrobić większą część strat. Do walki na przewagi nie udało im się jednak doprowadzić, a Legionovia triumfowała 25:23.

Drugiego seta zaczęła od prowadzenia 3:0, ale przyjezdne za sprawą bloku szybko wróciły do gry. Z biegiem czasu zaczęły coraz bardziej naciskać na rywalki, a udane zagrania Aliny Bartkowskiej i Wystel spowodowały, że to ekipa z Wielkopolski wyszła na prowadzenie (11:9). Po asie Tokarskiej wynik się wyrównał, a błędy pilanek dały ponownie przewagę faworytkom. Po błędzie w przyjęciu Łyszkiewicz obie drużyny dzieliły już trzy oczka (18:15). Chwilę później było 21:16, ale gospodynie ponownie roztrwoniły przewagę. W końcówce było sporo nerwów, a przyjezdne miały nawet piłkę setową, ale ostatecznie dwie czapy Majkowskiej przechyliły szalę zwycięstwa na stronę legionowianek (27:25).

Trzecią partię od mocnego uderzenia zaczęły gospodynie, które po kontrze Olivii Różański objęły prowadzenie 4:1. Seria ich błędów pozwoliła rywalkom wrócić do gry, a dobra postawa Wystel sprawiła, że to PTPS zaczął wysuwać się na prowadzenie (10:8). Błędy w ataku popełniała Daria Szczyrba, a duet Bartkowska/Wystel powiększał prowadzenie przyjezdnych. Gra gospodyń była bardzo chaotyczna, a do gry PTPS-u włączyła się Judyta Gawlak (19:15). Legionovia próbowała odrabiać straty blokiem, ale brakowało jej skuteczności w ataku. W końcówce ekipa z Wielkopolski nie roztrwoniła prowadzenia, a między innymi udane zagrania Gawlka i Bartkowskiej dały jej wygraną (25:21).

Porażka podrażniła gospodynie, które z dużym animuszem rozpoczęły czwartego seta. Udane kontry Majkowskiej i Oliveiry Souzy dały im znaczące prowadzenie (7:3). Rywalki próbowały ratować się blokiem, ale same popełniały błędy, co utrudniało im skuteczną pogoń. Z kolei Oliveira Souza na spółkę ze Szczyrbą prowadziły gospodynie do wygranej (17:10). Pojedyncze udane zagrania blokiem i zbicia Gabrieli Ponikowskiej nie poderwały już PTPS-u do walki. Im bliżej końca seta, tym bardziej Legionovia kontrolowała grę. W końcówce punktowała jeszcze Szczyrba, a po psuta zagrywka Bartkowskiej dała triumf gospodyniom (25:18).

MVP: Paulina Majkowska

DPD IŁ Capital Legionovia Legionowo – Enea PTPS Piła 3:1
(25:23, 27:25, 21:25,25:18)

Legionovia: Tokarska (11), Oliveira Souza (14), Rivero Marin (2), Różański (16),  Majkowska (14), Grabka (1), Lemańczyk (libero) oraz Kulig (libero), Matejko, Szczyrba (13), Stafford (3) i Dąbrowska
PTPS: Gawlak (9), Wystel (20), Pelczarska (4), Ponikowska (4), Bartkowska (11), Łyszkiewicz (5), Bodasińska (libero) oraz Pawłowska (libero) i Gądek (4)