Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Legionovia zwycięska szósty raz z rzędu

TL: Legionovia zwycięska szósty raz z rzędu

Siatkarki IŁ Capital Legionovii Legionowo zanotowały ósmą wygraną w sezonie, a szóstą z rzędu. Tym razem w pokonanym polu legionowianki pozostawiły Jokera Świecie. W meczu wyjazdowym ekipa z Mazowsza do zwycięstwa potrzebowała minimalnej liczby setów.

Mecz nieznacznie lepiej rozpoczęły świecianki dzięki akcjom Julii Twardowskiej (6:4), jednak skuteczne bloki pozwoliły Legionovii przejąć inicjatywę (8:6). As serwisowy Alicji Grabki powiększył dystans (11:8). Chwilę później tym samym odpowiedziała Marisa Oliveira, Gyselle Silva dołożyła błąd w ataku i było po 14. Między zespołami wywiązała się walka punkt za punkt, która trwała do samego końca seta. Ostatecznie górą były przyjezdne za sprawą bloku Aleksandry Gryki, uderzenia Olivii Różański oraz asa serwisowego Yaprak Erkek (25:22).

W drugiego seta również lepiej weszły gospodynie, które prowadziły 3:1 po bloku Judyty Gawlak (3:1), błędy legionowianek, kontra w wykonaniu Oliveiry oraz blok Agaty Michalewicz powiększyły natomiast dystans (9:3). Skuteczne akcje Erkek dały przyjezdnym impuls do odrabiania strat, co udało im się całkowicie w połowie seta za sprawą bloków oraz ataku Różański (12:12). Gdy Aleksandra Gryka zatrzymała Twardowską, a Vangelia Raczkowska pomyliła się w ataku, inicjatywa była już po stronie Legionovii (18:15). Kolejny blok Gryki powiększył przewagę jej zespołu (20:16) i chociaż w końcówce Joker zdołał złapać z rywalkami kontakt punktowy przy zagrywce Gawlak (23:24), to kontra Erkek przypieczętowała zwycięstwo przyjezdnych (25:23).

Podopieczne trenera Alessandro Chiappiniego dobrze otworzyły trzecią odsłonę dzięki serwisowi Alicji Grabki (2:0). Blok Pauliny Brzoski na Erkek wyrównał wynik (3:3), jednak punktowa zagrywka Mai Tokarskiej ponownie pozwoliła przyjezdnym odskoczyć (5:3). As serwisowy Erkek powiększył dystans (9:6), który po kontrze w wykonaniu Olivii Różański wynosił już cztery punkty (13:9). Świecianki nie zamierzały się poddać, akcje Julii Twardowskiej, w połączeniu z blokiem Oliveiry spowodowały, że złapały one kontakt punktowy z rywalkami (14:15). Natomiast gdy Agata Michalewicz zatrzymała Różański było po 18. W końcówce atak Różański pozwolił Legionovii ponownie objąć prowadzenie (21:19) i chociaż zagrywka Michalewicz wyrównała jeszcze wynik (21:21), to legionowianki triumfowały 25:21 dzięki trudnemu serwisowi Grabki.

MVP: Olivia Różański

Joker Świecie – IŁ Capital Legionovia Legionowo 0:3
(22:25, 23:25, 21:25)

Joker: Gawlak (5), Brzoska (5), Michalewicz (5), Rachkovska (10), Oliveira (11), Twardowska (17), Nowak (libero) oraz Jagła (libero), Skrzypkowska, Sikorska (1) i Zaborowska
Legionovia: Tokarska (6), Różański (17), Erkek (10), Silva (11), Gryka (9), Grabka (3), Lemańczyk (libero) oraz Damaske, Szczyrba i Dąbrowska