Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Drugie zwycięstwo rzeszowianek nad PTPS-em

TL: Drugie zwycięstwo rzeszowianek nad PTPS-em

Zespoły Developresu SkyRes Rzeszów i Enei PTPS Piła rozegrały w ciągu dwóch dni oba mecze rundy zasadniczej. Rzeszowianki w czwartek wygrały 3:0, ale w dwóch pierwszych setach istniało ryzyko, że PTPS sprawi niespodziankę. W piątek po dwóch pierwszych odsłonach wydawało się drużyna z Podkarpacia pewnie zmierza do wygranej 3:0. Tym razem rywalkom udało się zaskoczyć Developres i wygrać trzeciego seta. W czwartej partii wszystko potoczyło się już po myśli ekipy Stephane’a Antigi. Chociaż drugi mecz również odbywał się w Rzeszowie to formalnie jego gospodyniami były zawodniczki PTPS-u.

Rzeszowianki pewnie weszły w mecz, po asie Anny Kaczmar prowadziły 3:0. Dla PTPS-u punktowała głównie Koleta Łyszkiewicz (2:4). Pilanki nie ustrzegły się prostych błędów, a różnica punktowa stopniowo rosła. Raz za razem skutecznie punktowała Jelena Blagojević. Po drugiej stronie siatki ze zmiennym szczęściem atakowała Marta Wellna. Gdy pilanki dołożyły skuteczny blok, dystans stopniał do jednego oczka (14:15). PTPS nie zdołał pójść za ciosem. W kolejnych akcjach ponownie do głosu doszły rzeszowianki. Po udanym kontrataku Magdaleny Grabki o czas poprosił trener Grabowski (17:20). Zespół z Piły do walki starała się poderwać Alina Bartkowska (19:22). Przewaga Developresu była jednak zbyt duża, by rywalki zdołały zagrozić przeciwniczkom. Swobodny atak Aleksandry Rasińskiej zamknął seta.

Chociaż pierwsze akcje drugiej odsłony należały do pilanek, rzeszowianki szybko odrobiły straty (2:0, 2:2). Rozpoczęła się gra punkt za punkt, dopiero celne zagrywki Grabki pozwoliły rzeszowiankom odskoczyć na 9:6, a o czas poprosił Adam Grabowski. W kolejnych akcjach przyjezdne nie ustrzegły się prostych błędów, dystans zaczął rosnąć. Podopieczne trenera Antigi górowały na siatce, gdy zatrzymany został atak Bartkowskiej prowadziły już 17:9, a drugi czas wykorzystał szkoleniowiec zespołu z Piły. Po przerwie asa dołożyła jeszcze Blagojević. W końcówce serię udanych ataków do swojego kotna dopisała Patrycja Gądek (13:20). Ostatnie punkty padły po ataku Blagojević i bloku Polańskiej.

W trzeciej odsłonie rzeszowianki poszły za ciosem, po asie Blagojević było już 4:1. Pilanki nie spuściły jednak głów, a dodatkowo rywalki zaczęły popełniać błędy i po udanym ataku Gądek na tablicy wyników pojawił się już remis (7:7). Coraz pewniej punktowała Bartkowska, w kolejnych akcjach trwała zacięta walka (12:11). Dobrze funkcjonował pilski blok, gdy zatrzymana została Rasińska o czas poprosił trener Antiga. W kolejnych akcjach raz za razem skutecznie atakowała Gądek. Po autowym ataku Polańskiej drugi raz zawodniczki do siebie przywołał szkoleniowiec Developresu (18:12). Siatkarki z Rzeszowa do końca walczyły o odwrócenie biegu seta. Gdy po dwóch atakach Blagojević różnica punktowa nieco zmniejszyła się (22:14, 22:16), czas wykorzystał tym razem Adam Grabowski. Przy zagrywkach Kaczmar rzeszowianki zdobyły kolejne punkty, dlatego drugi raz interweniował trener PTPS-u (23:16, 23:19). Passę rywalek zakończyła dopiero atakiem Natalia Skrzypkowska. Punkt na wagę zwycięstwa PTPS-u w tej odsłonie padł po bloku.

Otwarcie czwartego seta ponownie było wyrównane (6:6). Pilanki zaczęły popełniać jednak błędy, przez co rywalki wyszły na prowadzenie, a o czas poprosił trener Grabowski (6:10). Skutecznie na środku punktowała Gabriela Polańska. Przyjezdne miały problem z przyjęciem zagrywek Kaczmar. Trener PTPS-u rotował składem, ale dopiero błąd rozgrywającej pozwolił zrobić przejście (8:14). Gdy po ataku przez środek Polańskiej Developres prowadził 16:8, drugi raz w tym secie przerwę wykorzystał szkoleniowiec pilanek. W dalszej fazie seta pojedyncze akcje kończyła Gabriela Ponikowska (10:18). Końcówka to skuteczne akcje przeplatane z pomyłkami po obu stronach (12:22). Atak z lewego skrzydła Jeleny Blagojević zakończył cały pojedynek.

MVP: Jelena Blagojević

Enea PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów 1:3
(21:25, 15:25, 25:20, 13:25)

PTPS: Gawlak (6 pkt.), Pelczarska (1), Skrzypkowska (8), Wellna (2), Kubacka (7), Łyszkiewicz (3), Pawłowska (libero) oraz Gądek (10) i Bartkowska (8)
Developres: Polańska (11), Grabka (6), Rasińska (13), Blagojević (16), Stencel (12), Kaczmar (3), Krzos (libero) oraz Krajewska