Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > TL: Bydgoszczanki nie bez problemów, ale z kompletem punktów w starciu z Jokerem

TL: Bydgoszczanki nie bez problemów, ale z kompletem punktów w starciu z Jokerem

Siatkarki Polskich Przetworów Pałac Bydgoszcz wygrały dwie pierwsze partie starcia z Jokerem Świecie. Beniaminek postawił się już w pierwszej partii, ale dopiero trzecią odsłonę rozstrzygnął na swoją korzyść. W czwartym secie podrażnione gospodynie nie dały się już zaskoczyć i zainkasowały komplet punktów do tabeli TAURON Ligi.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Co prawda bydgoszczanki próbowały kilka razy uciec rywalkom na przewagę, ale Joker spokojnie odrabiać straty. Momentami nawet wychodził na prowadzenie, m.in. po bloku Skrzypkowskiej (6:5). Gdy tylko po stronie przyjezdnych pojawiały się problemy w przyjęciu, Pałac to wykorzystywał i dzięki akcji w bloku Hawryły i Dascalu oraz błędzie Wenerskiej prowadził 10:7. Ta przewaga szybko stopniała, a nieporozumienie po stronie gospodarzy dało remis przy stanie 14:14. Delikatnie skuteczniejszy atak bydgoszczanek ponownie pozwolił im prowadzić dwoma punktami, ale w samej końcówce nastąpił zwrot i to nie jeden. Wystarczyła chwila i sprytne zagranie Natalii Skrzypkowskiej, by to Joker miał piłkę setową. Przyjezdne nie wykorzystały swojej szansy, a ostatnie akcje należały do skuteczniejszych miejscowych, po której stronie dobrze spisywała się Regiane  Bidias i to ona zakończyła tę partię.

W drugiej odsłonie gra układała się już pod kierownictwem miejscowych. Pałac otworzył ją prowadzeniem 3:0, m.in. dzięki asowi serwisowemu Hawryły. Miejscowy zespół kontrolował sytuację, a następnie odjechał zupełnie z wynikiem. Wszystko to zadziało się, gdy w polu zagrywki przebywała Hawryła. Pałac zdobył wtedy pięć punktów m.in. po udanym bloku oraz kontrze Dascalu i było 14:6. Joker miał moment, w którym zaczął odrabiać straty, na co złożyły się kiwka Wenerskiej, kontra Joanny Sikorskiej oraz blok na Bidias, ale cały czas dystans był znaczny. Bydgoszczanki prowadziły wtedy 18:13. Świecianki cały czas walczyły, dobrze grały w polu, a Skrzypkowska posłała asa serwisowego. Różnica zmniejszyła się do czterech punktów (16:20). To było jednak wszystko na co ekipa gospodarzy pozwoliła Jokerowi. Mimo problemów w końcówce, Bidias zamknęła także drugiego seta.

Mimo że bydgoszczanki otworzyły kolejną część prowadzeniem 2:0, to kilka akcji później to Joker prowadził 8:4, a o czas musiał poprosić Piotr Matela. Świetnie grała wtedy Kukulska – nie tylko w ataku, ale i w bloku. W zdobywaniu punktów wspierała ją Sikorska. Długo to jednak nie trwało. Gdy w polu zagrywki pojawiła się Ziółkowska, Jokerowi trudno było skończyć akcję, a kolejne punkty zapisywały na swoim koncie miejscowe. Skuteczna Skrzypkowska ponownie dała trochę oddechu swojej drużynie, ale tylko do momentu, gdy za linią końcową stanęła Bidias. Akcje w kontrze i dwa bloki Pałacu zbliżyły ekipę gospodarzy na 12:13. Autowy atak Bidias  znowu dodał trochę pewności przyjezdnym, które starały się jak mogły. Co prawda po kontrze Eweliny Żurowskiej na tablicy wyników pojawił się remis 16:16, jednak wystarczyła chwila, by Joker ponownie prowadził. Końcówka seta zupełnie należała do beniaminka. Bydgoszczanki zupełnie się pogubiły, a Joker grał mądrze i uważnie. Pałacowi nie pomogły dwa bloki duetu Ziółkowska/Mazurek, a świecianki wygrały partię 25:20.

Przegrany set mocno podrażnił zespół gospodarzy, a bydgoszczanki w pierwszych akcjach wysunęły się na zdecydowane prowadzenie. Na siatce robiła co chciała Żurowska, a w polu zagrywki swoje grała Dascalu. Po bloku miejscowych było 9:2. Marcyniuk  z pola zagrywki dała sygnał swojej drużynie do pościgu (5:11). Mimo wszystko bydgoszczanki kontrolowały grę na boisku, a Joker nie był w stanie zbliżyć się bardziej do swoich rywalek. Tym bardziej, ze Bidias punktowała raz za razem 23:15. Wydawało się, że jest już po secie, ale Sikorska nie dawała za wygraną. W kolejnych akcjach punktowała trzykrotnie w ataku, ale to nie zagroziło w żaden sposób bydgoszczankom. Piłkę meczową dało im nieudane zagranie Skrzypkowskiej, natomiast w ostatniej akcji niezawodna Sikorska została zatrzymana przez bydgoski blok.

MVP: Ewelina Żurowska