Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > TL: Barkom Lwów z 13. miejscem na koniec sezonu

TL: Barkom Lwów z 13. miejscem na koniec sezonu

Drużyna Cuprum Lubin nie wykorzystała swoich szans na zajecie 13,. miejsca w PlusLidze. Lubinianie po dwóch partiach prowadzili 2:0. Wówczas do głosu doszła drużyna Barkomu, rozstrzygnęła na swoją korzyść kolejne trzy partie. Zwycięstwo to sprawiło, że lwowianie w swoim debiutanckim sezonie zajęli 13. miejsce

W początkowym okresie gry obie drużyny grały punkt za punkt (2:2, 4:4). Po dwóch atakach Adama Lorenca Cuprum prowadziło 7:4. Lwowianie przy serii zagrywek Yenipazara odrobili straty i mieli jeden punkt przewagi (9:8). Barkom dołożył punkty w bloku, przy stanie 11:9 o przerwę poprosił trener Paweł Rusek. Gra obu ekip falowała, do kolejnego remisu doszło po błędzie Barkomu (17:17). Przez dłuższy czas wynik oscylował wokół remisu. Po asie serwisowym Remigiusza Kapicy Cuprum odskoczyło na dwa punkty (22:20). Drużyna z Dolnego Śląska popełniła błędy własne tablica wyników wskazała remis po 23. Ostatecznie to Cuprum okazało się być lepsze. Ostatni punkt bezpośrednio z zagrywki zdobył Wojciech Ferens.

W drugiej partii spotkania ponownie żadnej z ekip nie udało się zbudować przewagi (5:5, 8:8, 10:10). Obie drużyny popełniły błędy własne przez co obniżył się poziom meczu. Lubinianie po błędzie własnym przegrywali 10:12. Do kolejnego remisu doprowadził Adam Lorenc (12:12). Miejscowi siatkarze lepiej zagrali na siatce, po autowym ataku Wasyla Tupczija prowadzili 19:16. Więcej do powiedzenia na boisku mieli siatkarze Cuprum. Punktowy blok Adama Lorenca na Jonasie Kvalenie przybliżył grających w roli gości lubinian do zwycięstwa. Było 24:21 dla podopiecznych trenera Ruska. As serwisowy Damiana Czetowicza zamknął tego seta.

Po asie serwisowym Jędrzeja Kaźmierczaka Cuprum odskoczyło na trzy punkty (6:3). Zespół Barkomu szybko odpowiedział swoim rywalom, punktował Tupczij, był remis po 7. Ciężar gry na siebie w zespole gości wziął Julius Firkal, zawodnik ten punktował w polu zagrywki. Jego koledzy dołożyli w punkty w bloku, prowadzili 12:10. Po asie serwisowym Mazenki było 14:11 dla grających w roli gospodarzy siatkarzy Barkomu. Cenne punkty dołożył Wasyl Tupczij (18:15). Po kontrataku Kowaliowa grę przerwał Ugis Krastins, jego podopieczni mieli jeden punkt przewagi (18:17). Posunięcie to było dobrym ruchem, Hołowen popisał się asem serwisowym było 21:18 dla lwowian. Z dobrej strony pokazał się Szewczenko, ostatecznie to Barkom wygrał trzecią odsłonę meczu i pozostał  grze.

Lubinianie w dalszym ciągu byli w odwrocie. Na dobre rozegrał się Tupczij, który nie zwalniał ręki w polu zagrywki, Barkom prowadził 6:3. Kolejny kontratak Tupczija powiększył przewagę na korzyść lwowian do czterech punktów (10:6).  Lubinianie  odbijali się od bloku swoich rywali niczym od ściany. Pierwszoplanową postacią tego spotkania był Tupczij. Po jego punktowym bloku było 12:7. Lubinian od odrabiania strat poderwał Ilja Kowaliow, punktował w polu zagrywki. Drużyna z Dolnego Śląska traciła cztery punkty (16:12). Stroną dyktującą warunki gry byli lwowianie (20:14).  Do końca seta warunki gry dyktowali siatkarze Barkomu. Autowy atak Wojciecha Ferensa sprawił, że wygrali oni tę część rywalizacji.

W ostatnim akcie tego meczu Barkom po autowym ataku Lorenca prowadził 5:3. Po asie serwisowym Szewczenki było 7:4, na zmianie stron boisk przewaga Barkomu wzrosła do czterech punktów (8:4).  Lubinianie seriami tracili punkty, po raz kolejny nie kończyli ataków z pierwszego uderzenia, przegrywali 5:12. Ostatni punkt w tym meczu zdobył Szewczenko, tym samym 13. miejsce przypadło Barkomowi.

MVP: Wasyl Tupczij

VC Barkom Lwów – Cuprum Lubin 3:2
(23:25, 21:25, 25:21, 25:19, 15:9)