Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > TAURON Puchar Polski kobiet: Znamy zasady losowania i schemat rozgrywek

TAURON Puchar Polski kobiet: Znamy zasady losowania i schemat rozgrywek

fot. Klaudia Piwowarczyk

W piątek 26 listopada w Magazynie „7 Strefa” przeprowadzone zostanie losowanie 1/8 finału TAURON Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet im. Andrzeja Niemczyka. Poznamy osiem par, które powalczą o miejsce w turnieju finałowym. Wszystkie dwanaście ekip TAURON Ligi i cztery zespoły z wcześniejszych rund będą rywalizować o miejsce w Final Four. Będzie ono rozgrywane w dniach 26 i 27 marca 2022 roku.

W tej edycji pucharowej rywalizacji biorą udział wszystkie drużyny TAURON Ligi oraz cztery ekipy z niższych klas rozgrywkowych, wyłonione w drodze eliminacji.W jaki sposób losowanie będzie przebiegało losowanie? Najpierw w jednym z pojemników umieszczonych zostanie 16 kul, a w nich znajdą się nazwy wszystkich 12 klubów TAURON Ligi oraz 4 klubów z eliminacji. W drugim naczyniu będzie 8 numerów meczów 1/8 finału (od 16 do 23). Kolejno będzie losowana jedna kula z pojemnika z nazwami drużyn i z drugiego kula z numerem meczu. W ten sposób każda z drużyn trafi do konkretnego meczu z numerem od 16 do 23 i zostanie umieszczona na diagramie rozgrywek (w drugim pojemniku każdy z numerów meczu będzie umieszczony podwójnie, by wyłonić pary meczowe). Właśnie według diagramu będą prowadzone rozgrywki aż po sam finał. Czyli według diagramu powstaną pary kolejnych rund, kolejno 1/8 finału (mecze 26 lub 29 stycznia 2022), 1/4 finału (23 lutego 2022) oraz półfinały i finał (26-27 marca 2022 roku).

W wyniku całego losowania powstanie zatem 8 par meczowych, a gospodarzami meczów 1/8 finału będą zespoły z niższych klas rozgrywkowych lub wyżej sklasyfikowane w tabeli końcowej sezonu rozgrywkowego 2020/2021. Mecze 1/8 finału TAURON Pucharu Polski zaplanowano na 26-29 stycznia 2022 roku.

Drużyny biorące udział w losowaniu TAURON Pucharu Polski Kobiet im. Andrzeja Niemczyka:

12 zespołów z TAURON Ligi: Grupa Azoty Chemik Police, Developres BELLA DOLINA Rzeszów, ŁKS Commercecon Łódź, Grot Budowlani Łódź, E.LECLERC MOYA Radomka Radom, IŁ Capital Legionovia Legionowo, UNI Opole, #VolleyWrocław, BKS BOSTIK Bielsko-Biała, Energa MKS Kalisz, Joker Świecie, Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz.

4 zespoły z eliminacji: Asotra Płomień Sosnowiec, LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów, LTS Legionovia Legionowo.

źródło: tauronliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę