Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Szymon Jakubiszak: Wiemy, że z każdym mamy jakieś szanse

Szymon Jakubiszak: Wiemy, że z każdym mamy jakieś szanse

– W trzecim secie mieliśmy słabsze momenty, ale wygraliśmy ważną końcówkę. Uważam, że w tym nowym roku zagraliśmy równo. Ciężka praca, którą wykonali w ostatnich dniach, przyniosła efekty. Cieszymy się bardzo, bo to były bardzo ważne trzy punkty – powiedział po wygranym bez straty seta meczu z radomianami Paweł Rusek.

Cuprum Lubin w ramach meczu 20. kolejki podejmowało Cerrad Eneę Czarnych Radom. Gospodarze w dwóch pierwszych setach dominowali. Więcej walki pojawiło się w trzeciej odsłonie, ale również ją na swoje konto dopisali lubinianie. – Muszę pogratulować chłopakom, bo zagraliśmy myślę równe spotkanie. W trzecim secie mieliśmy słabsze momenty, ale wygraliśmy ważną końcówkę. Uważam, że w tym nowym roku zagraliśmy równo. Ciężka praca, którą wykonali w ostatnich dniach, przyniosła efekty. Cieszymy się bardzo, bo to były bardzo ważne trzy punkty – przyznał po meczu Paweł Rusek.

Wiedzieliśmy na pewno, że z radomianami nie będzie łatwo. Fakt, że w dwóch setach powiedzmy zdominowaliśmy ich i dowieźliśmy je na spokojnie. W trzecim secie zaczęli dobrze bronić, być skutecznym w ataku i mieliśmy sporo problemów, ale dotrzymywaliśmy im kroku i w końcówce udało się przechylić szalę na naszą korzyść – powiedział Szymon Jakubiszak. Siatkarz obecnie gra na pozycji środkowego. W niedzielnym spotkaniu zdobył 8 punktów, notując 73% skuteczność w ataku i został MVP meczu. – Dziękuję za zaufanie trenera i rozgrywającego Tavaresa, bo jak są ciężkie momenty, to wiem, że czasem może wystawić do mnie i daję z siebie 100% – podkreślił.

W pierwszej części w Radomiu lubinianie przegrali 1:3. – W Radomiu walczyliśmy, ale znowu byliśmy blisko, a nic nie wywieźliśmy, a tutaj mamy trzy punkty. Tak jak powiedziałem, cały czas walczymy, aby być przed zespołem z Będzina i Nysy, to jest taka nasza rywalizacja. Trzy punkty powodują, że dalej gdzieś tam możemy jeszcze powalczyć o oczko wyżej, kto wie, może nawet dwa. Fajnie, bo póki jest nadzieja, że można się dalej piąć – stwierdził Rusek.

Niedzielny pojedynek z Czarnymi był pierwszym meczem Cuprum w tym roku. – Zawsze jest dobrze wygrać, a że wygraliśmy u siebie i w nowym roku to już w ogóle super. Fajnie przepracowaliśmy tydzień i wydaje mi się, że należało nam się to zwycięstwo, walczyliśmy o te trzy punkty i bardzo cieszymy się, że udało się to wyszarpać – skomentował siatkarz zespołu z Lubina. Dotychczas w sezonie lubinianie rozegrali 19 spotkań, wygrywając 5 z nich i mają na swoim koncie 17 oczek. Obecnie zajmują 12. miejsce. – Na pewno ciężko jest w tym sezonie zwłaszcza przez sytuację z wirusem, ale staramy się tak samo przygotowywać do każdego meczu, walczyć o każde punkty. Wiemy, że z każdym mamy jakieś szanse i na pewno będziemy walczyć o każdy punkt – zapowiedział Jakubiszak.

źródło: Cuprum Lubin TV, inf. własna