Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Stefano Lavarini poprowadzi turecki klub?

Stefano Lavarini poprowadzi turecki klub?

fot. Michał Szymański

Stefano Lavarini z powodzeniem prowadzi włoski klub Igor Gorgonzola Novara. Na Włocha czai się jednak jeden z tureckich zespołów – Fenerhabce Stambuł. Ważny do 2024 kontrakt miał tam mieć legendarny Zoran Terzić, ale przyznał on, że nie zamierza wypełniać umowy do końca i planuje w kolejnym sezonie poprowadzić rosyjskie Dinamo Moskwa.

Zoran Terzić klub ze Stambułu prowadzi od 2018 roku, a jego umowa miała obowiązywać jeszcze w kolejnym sezonie, ale szkoleniowiec nie zamierza wypełnić jej do końca. Następcą Serba ma być doskonale znany w Polsce Stefano Lavarini. Aktualnie jest on szkoleniowcem włoskiego Igor Gorgonzola Novara i przez większość swojej kariery pracował właśnie w Italii. Pracował jednak także w Minas Tênis Clube w Brazylii (lata 2017-2019).Lavarini niewiele ponad rok temu został także selekcjonerem reprezentacji Polski kobiet, wcześniej prowadził natomiast kadrę Korei Południowej.  Jak informują tureckie media, kiedy Fenerbahce mierzyło się z zespołem ze Stuttgartu, miało dojść do spotkania władz tureckiego klubu z trenerem Lavarinim.

Kolejnym nazwiskiem wymienianym w kontekście Fenerbahce jest  Jenny Lang Ping. Chinka ma już na swoim koncie prowadzenie tureckiego klubu.  Od 2013 była selekcjonerką Chinek i  w 2014 ze swoimi podopiecznymi zdobyła srebrny medal mistrzostw świata, natomiast w 2016 Mistrzostwo Olimpijskie. Z

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2023-01-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2023 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę