Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Nie żyje Stanisław Romański

Nie żyje Stanisław Romański

Polski Związek Piłki Siatkowej z wielkim żalem przyjął wiadomość o śmierci Stanisława Romańskiego, prezesa PZPS-u w latach 1971-1978. Za jego kadencji reprezentacje Polski zdobyły szereg medali, z których oczywiście najbardziej pamiętnymi były triumfy złotej drużyny Wagnera, z mistrzostw świata 1974 w Meksyku i igrzysk olimpijskich 1976 w Montrealu. 

Stanisław Edward Romański zmarł 23 października 2020 roku. Miał 83 lata.Uroczystości pogrzebowe planowane są na czwartek 5 listopada w Warszawie, na godzinę 12:00. Msza święta zostanie odprawiona w kościele pw. Św. Wincentego a Paulo. Po niej nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Bródnowskim.

Jak poinformowała PZPS córka Pana Edwarda Romańskiego, z uwagi na panujące obostrzenia związane z pandemią COVID-19, wielu jego współpracowników i znajomych zgłaszało prośby o zorganizowanie dodatkowego pożegnania przy grobie zmarłego latem przyszłego roku. W imieniu Rodziny Polskiej Siatkówki w koordynację takiego pożegnania włączyła się Fundacja Polska Siatkówka.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2020-11-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved