Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Stanisław Chaciński: Ten mecz był zwieńczeniem całej naszej długiej współpracy

Stanisław Chaciński: Ten mecz był zwieńczeniem całej naszej długiej współpracy

fot. cev.eu

Tydzień temu sięgnął po brązowy medal mistrzostw Europy U17, a już ma ambitny plan na przyszły sezon. Z przyjmującym UMKS MOS Wola oraz reprezentacji Polski Stanisławem Chacińskim rozmawiał portal Informator Stolicy. 

Pierwszy mecz na mistrzostwach Europy i od razu bardzo groźna reprezentacja Włoch. Walczyliście, ale nie udało się wygrać…Stanisław Chaciński:  Myślę, że ta porażka miała olbrzymi wpływ na naszą postawę w następnych meczach na mistrzostwach. W każdym kolejnym spotkaniu byliśmy bardzo zdeterminowani, ponieważ wiedzieliśmy, że jeśli przegramy prawdopodobnie nie będzie już szans na walkę o medale.

I faktycznie później przyszła seria wygranych. Które ze spotkań było najtrudniejsze dla was?

– Moim zdaniem najtrudniejsze było spotkanie z reprezentacją Serbii. Przeciwnik był bardzo silny, a początek meczu zaczął się od przewagi rywala, cały czas musieliśmy gonić wynik. W dodatku w trzecim secie Serbowie zdecydowanie wygrali. Mimo wszystko udało się ich pokonać za trzy punkty.

Mecz półfinałowy ze Słowenią – późniejszym triumfatorem mistrzostw był wyrównany, a do wygranej brakowało naprawdę niewiele. Co twoim zdaniem zaważyło o tym, że w niedzielę zagraliście o trzecie miejsce, a nie o najwyższy stopień na podium?

– Uważam, że w meczu półfinałowym zdecydowanie zabrakło lewego skrzydła, w szczególności mnie. Był to mój chyba najgorszy mecz na turnieju. Nie grałem jak ja, w dodatku szybko zszedłem z boiska, nie mogłem się przebić w ataku, a w przyjęciu nie było lepiej. Myślę, że jeśli zagrałbym jak z Serbią, Bułgarią czy Włochami, to ten mecz byłby wygrany. Ale no cóż nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem i trzeba wyciągnąć lekcje z tej porażki.

Ostatnie spotkanie albańskich zawodów to mecz o brązowy medal z reprezentacją Włoch. Zagraliście bardzo dobre spotkanie. Chcieliście się zrewanżować za wszelką cenę?

– Podczas ostatniego spotkania z Włochami, każdy chciał pokazać, że pierwszy mecz był tylko wypadkiem przy pracy. Dodatkowo każdy był niesamowicie zmotywowany, aby dać z siebie wszystko, gdyż był to nasz ostatni mecz w sezonie i ostatni raz z tym sztabem. Ten mecz był zwieńczeniem całej naszej długiej współpracy i wszyscy chcieli zakończyć to zwycięstwem.

Jak smakuje brązowy medal?

– Jak smakuje brązowy medal? Dla mnie jest to nowy smak, ponieważ do tej pory jeszcze nie zdobyłem żadnego medalu na mistrzostwach Polski, ani na mistrzostwach Europy. Na obecną chwilę brązowy medal smakuje mi jak złoto.

*Cała rozmowa Marcina Kalickiego w serwisie Informator Stolicy

źródło: informator-stolicy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2021-08-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę