Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Sobieski skompletował skład

fot. Gwardia Wrocław

Za Sobieskim Żagań bardzo udany sezon. W II lidze dotarł do turnieju finałowego, ale to już historia. W Żaganiu koncentrują się na kolejnym sezonie. W nim skład drużyny będzie liczył 16 zawodników. Ma ona powalczyć o awans do I ligi.

Miniony sezon był bardzo udany dla Sobieskiego Żagań. Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Dobka dotarła aż do turnieju finałowego II ligi. W nim musiała uznać wyższość SMS-u PZPS Spała oraz Chrobrego Głogów, a przez to nie liczyła się w decydującej rozgrywce o awans do I ligi. Jednak to już jest historia, a w Żaganiu myślą już o kolejnych rozgrywkach.W międzysezonowej przerwie w Sobieskim dojdzie do przetasowań kadrowych. Część składu zostanie utrzymana. Wciąż w barwach lubuskiej ekipy będą występowali między innymi: Mikołaj Głowacki i Hubert Mańko (przyjmujący), Piotr Sajdak (atakujący), Patryk Kozdroń i Aleksander Kłysz (środkowi), Mateusz Talkowski (rozgrywający), Jakub Jezierski (libero), Miłosz Zasłonka ( rozgrywający, II trener)

Trzon zespołu zostaje. Jednak przede wszystkim postawiliśmy na doświadczenie. Skupiłem się na głębi składu, czyli na jego rozszerzeniu, bo wiem jakie mieliśmy kłopoty w poprzednim sezonie – powiedział Krzysztof Dobek, który w dalszym ciągu będzie zasiadał na ławce trenerskiej Sobieskiego.

W jego składzie pojawi się kilku nowych zawodników. Wśród nich są tacy, którzy mają za sobą grę w I lidze. Do nich można zaliczyć Bartosza Odwarznego (libero), czy Marcina Bachmatiuka (środkowy). Poza tym w zespole z Żagania znalazło się miejsce dla: Alana Goltza, Macieja Kleinschmidta (obaj przyjmujący), Piotra Jedlińskiego (środkowy), Kacpra Czyżaka (atakujący), Macieja Kowalskiego (rozgrywający), dołączył też rozgrywający Wojciech Kwiecień. Wszyscy ci zawodnicy mają pomóc Sobieskiemu w skutecznym ataku na I ligę.

źródło: inf. własna, Radio Zachód

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2021-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę